Okna beze šmouh

 Tipy a inspirace 
29. července 2017 20:34 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Mít čistá okna beze šmouh je pro mnohé jen těžko zvládnutelný úkol.  Shutterstock
Čistá okna jsou naší vizitkou. Rádi se přes ně díváme, když se lesknou a září, ale téměř všichni nenávidíme jejich leštění. 

Šmouhy, fleky, zaschlé kapky vody – také tak vypadala vaše okna, když jste je myli jenom vodou a leštili modrým ironem a zmuchlanými novinami? 
Naučte se s námi, jak to také zvládnout snadno, rychle, a hlavně dokonale!

1. Myjte okna, když je venku zataženo

Sluneční paprsky totiž způsobují velmi rychlé schnutí vody na skle, a proto na něm zůstávají šmouhy. Ty se vám pak budou velmi těžko leštit a výsledný efekt nebude vypadat podle vašich představ. 

2. Používejte jen produkty, které jsou určeny na okna

Tyto prostředky jsou navrženy pro tento účel, a proto si snadněji poradí s nečistotami a šmouhami jako prostředky na nádobí. Na trhu je velmi velké množství specializovaných saponátů.  

3. Okna nikdy nemyjte přípravkem na nádobí

Tato metoda je sice levnější, ale určitě není účinná. Přípravky na nádobí zanechávají okna mastná. Nebo se nechte inspirovat babské radami.

4. Voda nesmí být horká

Voda, se kterou myjete okna, by neměla být horká. Doporučuje se, aby měla maximálně 30 stupňů. Horká voda totiž nižuje účinnost čisticích prostředků. 

5. Nejprve umyjte okna, až potom ukliďte celý byt

Pokud si mytí oken necháváte až na závěr úklidu, neděláte dobře. Před tím, než se pustíte do této neoblíbené činnosti, pouze vysajte. Prach se vám pak nebude vířit na čistá okna. Vše ostatní dokončete až po umytí oken. 

6. Co zabírá na bílé rámy?


Pokud již bílá barva na vašich rámech není ani vidět, pomůže vám krémový čistič. Rámy zbaví nečistoty a bílou barvu zvýrazní. Rámy pak stačí umýt čistou vodou. 

7. Myjte nejdříve rámy oken až poté skla

Na rámech bývá často hodně nanesené špíny, a kdybyste postupovali při mytí opačně, skla by se vám mohla zašpinit, a vy byste museli práci dělat znovu.  

8. Na leštění oken používejte utěrky z mikrovláken

Ty mají vysokou absorpční schopnost a jsou vhodné pro čištění a leštění skel. Krouživými pohyby pak docílíte výsledek krásných a čistých oken.

9. Staré dobré noviny

Kromě speciálních utěrek rozhodně pomáhají i noviny. Novinami leštily okna už naše babičky, ale ani dnes to není žádná rarita. Upozorňujeme však, že noviny nesmějí být z lesklého papíru.

10. Jak udržet okna co nejvíce čistá?

Na trhu je množství dostupných přípravků, které odpuzují vodu. Důležité je, aby tento přípravek obsahoval "Tensid". Dešťová voda z oken steče rychleji a nestihne zaschnout.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu