Nemáte troubu ani sporák? Vařit lze i bez těchto spotřebičů

Péct či vařit lze snadno i bez trouby nebo sporáku
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Technika 
29. července 2017 08:57 / Shutterstock
  0   0
Pečící troubu nebo sporák považuje většina lidí za naprostou samozřejmost, která nechybí snad v žádné kuchyni. Jenže to je omyl. Někteří lidé mají tak malé byty, že by jim v nich sporák či trouba zavazely. Bez sporáku a trouby se pak často musejí obejít i majitelé víkendových chat či chalup. Vařit a péct ale můžete naštěstí i bez těchto výdobytků moderní doby!

Možná to mnohé překvapí, ale plnohodnotně a k tomu i zdravě lze skutečně vařit i péct bez sporáku i trouby. Řešení totiž nabízejí pomocníci do zásuvky.

Dříve se lidé v podobných případech museli spolehnout maximálně na starou dobrou remosku. Dnes je ale v tomto ohledu situace podstatně lepší. Na trhu jsou k dostání například elektrické hrnce a pánve, které zajistí rychlou přípravu výborných a zároveň zdravých pokrmů. Navíc to zvládnou i bez tuku a bez vaší časté asistence.

Nahradit lze i starý klasický papiňák, a to elektrickým tlakovým hrncem, který má daleko více funkcí. Má spoustu bezpečnostních prvků a jeho použití je velmi snadné. Stačí nastavit některý z programů a o víc se nemusíte starat.

Dalším skvělým pomocníkem do vaší domácnosti může být rýžovar. Ten za vás připraví kvalitní a dobrou rýži bez připálení, bez toho, aby se vám rýže slepila, nebo byla tvrdá. O přípravu se není třeba starat, stačí nastavit na hrnci parametry a to je celé. Rýžovar však nevyužijete jen na rýži, ale i na ostatní obiloviny a těstoviny a připravit v něm můžete také polévky.

A samozřejmě v nabídce nechybí ani generacemi prověřené remosky. Moderní remoska se od té původní až tak nezměnila. Pravda je ale ta, že vypadá moderně a je designově propracovaná. Upečete v ní cokoliv, jak maso, tak i koláč. 

Samotnou kapitolou je pak hrnec, který vaří na principu vodní páry, a tak vám dokáže připravit zdravé pokrmy, bez tuku a bez připalování. Stačí hlídat jen vodu, kterou je nutné v případě potřeby dolévat.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Červenec na zahradě je ve znamení práce. Je třeba hnojit, zalévat i sklízet plody

Zavřít reklamu