Nepříjemný zápach z pračky? Perte na vyšší teploty!

 Tipy a inspirace 
23. prosince 2016 03:38 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Zápachu z pračky se rychle zbavte. Thinkstock
Neustálé praní na 30, nebo dokonce na 15 °C sice ušetří nějakou tu korunku v rodinném rozpočtu, ale na druhou stranu si zaděláte na pořádný malér! Počítejte s tím, že do několika měsíců se začne z pračky linout odporný zápach! Jediným řešením, jak tomu zabránit, je pustit alespoň jednou měsíčně program na vyšší teploty!

Při nízkých teplotách se v bubnu a trubkách usazují zbytky pracích prostředků. Postupem času se uvnitř začnou rozkládat a nesnesitelný zápach je na světě. Pokud se ho budete snažit zbavit kvalitní aviváží či pracím prostředkem, neuspějete. Jediná zaručená rada zní, že musíte občas pustit pračku na vyšší teplotu. Ideální jsou programy na 60 či 90 °C.  Většinou postačí jeden cyklus, aby se pračka zbavila usazených zbytků.

MANUÁLNÍ PRÁCE

K úplné dokonalosti však nepostačí pouze praní na vyšší teploty. Je nezbytné manuální čištění. Alespoň jednou měsíčně se podívejte do zásuvky nebo dávkovače na prášek. Usazené nečistoty i vodní kámen odsud dostaňte houbičkou či starým zubním kartáčkem s čisticím přípravkem. 

ODSTRAŇTE ŠPÍNU

Při čištění se nezapomeňte podívat pod těsnící gumy bubnu, ve které se může skrývat nepěkná špína. Kvůli ní můžete časem na oblečení objevovat nevzhledné fleky. Poslední rada na závěr: po doběhnutí programu nechte dvířka i dávkovač otevřený. Zabráníte tak plísni, aby měla uvnitř prostředí potřebné k výskytu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy