Zimní truhlíky za oknem mohou potěšit oko i ptactvo!

 Exterier 
21. prosince 2016 06:32 / Marie Popelková
  0
📷
8 fotografií v galerii
Zimní truhlíky vypadají na oknech nádherně. Ilustrační foto
Ani v zimě nemusejí být venkovní parapety před okny prázdné! Vytvořte si působivé dekorace. Když zvolíte vhodné materiály, budou truhlíky nejen krásné, ale ještě poslouží malým opeřencům!

Pokud chcete vytvořit zimní truhlík za okno, musíte si zvolit, zda půjdete do umělých nebo přírodních materiálů. Pokud zvolíte materiály přírodní, mohou truhlíky posloužit i ptákům! Do dekorace totiž můžete zakomponovat nejrůznějšé bobuloviny, na kterých si ptáčkové rádi smlsnou, nebo i celé malé ptačí pítko, do kterého místo vody nasypete zrní.

Výroba přírodního zimního truhlíku není žádná věda a fantazii se meze nekladou. Jako základ použijte větší množství chvojí. Vhodné jsou větvičky borovice, jedle i smrku. Krásně v truhlíku vyniknou také větvičky cesmíny, jmelí, tis, zerav, buxus, bobkovišeň, listy mahonu, modřínové větvičky, na kterých zůstaly šišky, anebo zakrácené větve svídy, břízy nebo vrby. O barevný akcent se postarají bobuloviny, na kterých se často ještě uprostřed zimy drží bobule. Vhodné budou kaliny, větévky hlohu, šípky, pokud ještě drží na větvičkách, skalník, dřín anebo sušené květy hortenzie na pevných stopkách, které se budou dobře zapichovat. Krásně vypadají i sušené jeřabiny nebo vlašské ořechy.

Jak na to?

Truhlík naplňte zeminou nebo pískem. Napíchejte do něj větvičky jehličnanů, abyste celý truhlík pěkně pokryli. Mezi chvojí pak zapíchejte různé klacíky, větvičky s bobulovinami, ořechy nebo šišky připevněné na drátky a další dekorace podle vašeho vkusu. Úžasně v truhlíku vypadají i malá jablíčka či jiné ovoce. Pokud chcete, aby zimní dekorace vydržela co nejdéle, nezapomeňte truhlík i v zimě čas od času trochu zalít!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miliardářka Rihanna vydělá o Vánocích další miliony. Opět to ale nebude za muziku

Styl

Pokud máte často červené tváře, může to mít patogenní příčinu

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu