Zimní truhlíky za oknem mohou potěšit oko i ptactvo!

Zimní truhlíky vypadají na oknech nádherně.
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Exterier 
21. prosince 2016 06:32 / Ilustrační foto
  9   0
Ani v zimě nemusejí být venkovní parapety před okny prázdné! Vytvořte si působivé dekorace. Když zvolíte vhodné materiály, budou truhlíky nejen krásné, ale ještě poslouží malým opeřencům!

Pokud chcete vytvořit zimní truhlík za okno, musíte si zvolit, zda půjdete do umělých nebo přírodních materiálů. Pokud zvolíte materiály přírodní, mohou truhlíky posloužit i ptákům! Do dekorace totiž můžete zakomponovat nejrůznějšé bobuloviny, na kterých si ptáčkové rádi smlsnou, nebo i celé malé ptačí pítko, do kterého místo vody nasypete zrní.

Výroba přírodního zimního truhlíku není žádná věda a fantazii se meze nekladou. Jako základ použijte větší množství chvojí. Vhodné jsou větvičky borovice, jedle i smrku. Krásně v truhlíku vyniknou také větvičky cesmíny, jmelí, tis, zerav, buxus, bobkovišeň, listy mahonu, modřínové větvičky, na kterých zůstaly šišky, anebo zakrácené větve svídy, břízy nebo vrby. O barevný akcent se postarají bobuloviny, na kterých se často ještě uprostřed zimy drží bobule. Vhodné budou kaliny, větévky hlohu, šípky, pokud ještě drží na větvičkách, skalník, dřín anebo sušené květy hortenzie na pevných stopkách, které se budou dobře zapichovat. Krásně vypadají i sušené jeřabiny nebo vlašské ořechy.

Jak na to?

Truhlík naplňte zeminou nebo pískem. Napíchejte do něj větvičky jehličnanů, abyste celý truhlík pěkně pokryli. Mezi chvojí pak zapíchejte různé klacíky, větvičky s bobulovinami, ořechy nebo šišky připevněné na drátky a další dekorace podle vašeho vkusu. Úžasně v truhlíku vypadají i malá jablíčka či jiné ovoce. Pokud chcete, aby zimní dekorace vydržela co nejdéle, nezapomeňte truhlík i v zimě čas od času trochu zalít!

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci odhalili fascinující skutečnosti. Zjistili strukturální podobnosti mezi lidským mozkem a vesmírem

Tech

Americké námořnictvo bude detekovat ponorky přímo z nebe radarem

Dům a zahrada

Kulhání vašeho psa může mít i velmi vážné příčiny

Zavřít reklamu