Rady, jak se v zimě doma zahřát.

Oheň proti zimě. Už jen plamínky navozují teplo.
 Tipy a inspirace 
18. prosince 2016 20:55 / Internet
  2   0
Když je vám zima, jste mrzutí, zebou vás nohy, pak začnou bolet záda, a je po relaxaci, po komfortu, pohodě i dobré náladě. A to přece nedopustíte!

Trápí vás studené nohy a ruce? Poradíme, jak se zahřát a na co si dávat pozor.

Proveďte doma „kobercový nálet“

Vyhovují vám doma holé podlahy bez koberců? Jestli chcete v domě udržet více tepla, aspoň na zimu si do nejčastěji používaných místností nějaké koberce a rohožky položte. Nezakrytou podlahou totiž uniká zhruba 10 % tepla.

Nad radiátor umístěte polici

Když velmi blízko k horní části radiátoru dáte polici nebo jinou věc, zabráníte unikání teplého vzduchu nahoru, kde si ho moc neužijete. Bariéra ve formě police naopak teplo rozežene do spodní části místnosti, kde se většina lidí pohybuje, pokud zrovna nemění žárovku ve stropním lustru. Dejte si ale pozor, abyste polici nepokládali přímo na radiátor, protože pak byste šíření tepla naopak bránili.

Mihotavé plamínky 

Několik zapálených svíček na jednom místě vytvářejí kouzelnou atmosféru a pocit tepla. Nejčastěji se vyrábějí z parafínu, luxusnější variantu představuje včelí nebo palmový vosk. Do svíček se už tradičně dávají bavlněné knoty, a nemusí být jeden. 

Když barvy hřejí

Nejvýraznější prostor v interiéru zpravidla zabírají stěny. Pokud se držíte tradice a malujete, pocitově vás více zahřejí takzvaně teplé barvy. Stále se nabízejí nové a nové odstíny, jež můžou „hřát“ už svým názvem, jako třeba ohnivé flamenco, vášnivá Carmen… Ale nemusí jít jen o výrazné oranžové či červené tóny. Třeba odstín řecké slunce evokuje dostatek tepla, byť jde o světlejší odstín.  

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci na stopě. Nová studie odhaluje, jak vzniklo onemocnění COVID-19

Tech

Tým vědců navrhl robotické gumové prsty, které se v horku potí. Mají povlak analogický s lidskou kůží

Dům a zahrada

Ochrana před zloději. Jak vybrat dveře, zámky i kliky a na co se zaměřit

Zavřít reklamu