Zabalte vánoční dárky ekologicky

Ekologicky zabalený dárek potěší dvakrát
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
15. prosince 2016 08:24 / Shutterstock
  0   0
Všichni známe tu situaci, kdy konečně dojde na rozbalování vánočních dárků a pokoj se postupně plní množstvím barevných balicích papírů, které se k ničemu jinému už nehodí. Skončí v odpadu a podobně i různé mašličky a další ozdoby. I balení dárků můžeme ale pojmout ekologicky.

Proč nás to má zajímat?

Důvody jsou dva. Ten jeden je snížení množství odpadu. Chceme být šetrnější k přírodě a Vánoce nemusí být záminkou k jejímu poškozování. Spíš naopak. Vždyť existují různé pěkné vánoční zvyky v podobě krmení lesních zvířat či pouštění kapra na svobodu.

Druhý důvod je náš osobní pocit a dokonce i určitá finanční úspora. Obchodníci si za vánoční papír nechají slušně zaplatit. Pokud se jejich produktu vyhnete, ušetříte.

Látkové obaly

Jednou z možností je použít látkové obaly, které můžete buď koupit anebo můžete použít látku, kterou máte k dispozici doma. Po použití lze uschovat, v případě potřeby vyprat a příští rok využít. Pokud máte látku bez potisku a jste dostatečně kreativní, můžete si ji dokonce sami vánočně vyzdobit.

Papírový obal z recyklovaného papíru

Pokud už potřebujete papírový obal, můžete použít balicí papír recyklovaný. Buď ozdobíte takto vzniklé balíčky pěkným obrázkem či přáníčkem nebo opět zapojíte svou kreativnost a ozdobíte recyklovaný papír doma. Pokud neumíte příliš kreslit, dají se s výhodou použít různé šablony na hvězdičky, zvonečky či zvířátka. Můžete si též udělat třeba bramborové razítko s vhodným vánočním motivem a papír potisknout. Váš dárek bude originální.

Čím nahradit plastové mašle

Použít můžete mašle látkové, nebo jsou také krásné přírodní provázky. Pokud si chcete s dárkem vyhrát, dá se uháčkovat pevnější řetízek. Fantazii se meze nekladou. Důležité je, abyste vždycky mysleli na přírodní původ materiálu a možnost opakovaného použití.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Lidé z oblasti Bornea mají unikátní schopnosti. Speciálně vyvinuté geny je odlišují od ostatních na...

Tech

Nabíjíte váš mobil na 100 % nebo necháváte úplně vybít? Možná děláte velkou chybu

Dům a zahrada

V zahradě je vítaná, doma právě naopak. Kuna umí nadělat pořádnou neplechu

Zavřít reklamu