Černá se vrací do interiéru. Vypadá totiž luxusně

 Interier 
25. ledna 2021 17:13 / Mirka Malá
  0
📷
5 fotografií v galerii
Černé v interiéru se není třeba bát Depositphotos
Černý obývák nebo ložnice? Dost možná vás tato představa vyděsila. Ale nemusí. Černá barva se totiž znovu prosazuje v bytovém designu, a to z jednoduchého důvodu. Vypadá totiž luxusně.

Černá se do bytového designu pomalu vplížila z hotelového sektoru, kde je tato barva velmi oblíbená právě pro svůj luxusní look. A tak je z ní rázem jeden z nejžhavějších trendů. Černá má kromě toho, že působí luxusně, ještě další výhody. Navozuje totiž příjemný pocit soukromí.

A nemusíte se opravdu děsit. Černá v bytovém designu rozhodně neznamená, že budete mít vše totálně černé. Jen je potřeba s ní správně pracovat.

Obývací pokoj

Pokud do svého obýváku černou zapracujete, nebudete se doslova stačit divit. Kombinujte černou se světlejšími odstíny, tedy bílou nebo šedou a rovněž s přírodním dřevem. Doplňky ve zlaté to vše podtrhnou a vyvolají opravdový dojem luxusu.

Bát se dokonce nemusíte ani černých zdí, popřípadě černých tapet, krásně vypadá i imitace černých cihliček. Pokud se rozhodnete pro černé zdi, pak si vyberte rozhodně světlou sedačku a křesla, přidat můžete konferenční stolek z přírodního dřeva a třeba zlatou vázu a ideálně osvětlení se žlutými žárovkami, které vyvolávají dojem zlaté barvy. Váš obývák bude naprosto dokonalý.

Ložnice

Zdá se vám to silná káva? Nebojte. Podobně jako u obývacího pokoje je to především o tom, jak černou zkombinujete se světlejšími barvami. Takže co takhle tmavě šedý koberec, černé závěsy, díky kterým se krásně vyspíte ve tmě, světle šedá postel a šedý ložnicový nábytek? Vypadá to opravdu krásně, ale samozřejmě vše si ve své ložnici můžete zkombinovat podle vlastního vkusu.

A co víc, bát se nemusíte černou využít i v koupelně. Tady designéři doporučují dvě základní varianty.

Ta první se přibližuje oblíbenému industriálnímu stylu a spočívá v kombinaci černé, šedého kamene či přírodního dřeva a měděných baterií. Druhá varianta spadá do luxusního designu, tudíž logicky kombinuje černou s mramorem.

Černé v interiéru se tedy není potřeba vůbec bát. Ostatně černá barva je naprostá klasika a pokud ji budete vhodně kombinovat, vykouzlíte ze své domácnosti snadno luxusní domov. Dále čtěte: Jaký je rozdíl mezi proutěným a ratanovým nábytkem.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu