Pokud máte možnost, pořiďte si domů infrasaunu. Její léčebné účinky mají opravdu velký vliv na naše tělo

 Interier 
23. ledna 2021 17:34 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Domácí infrasauny jsou stále oblíbenější Depositphotos
Zima ještě zdaleka nekončí, stejně jako pandemie koronaviru, díky které jsou a ještě dlouho budou zavřená i wellness studia. A řadě lidí chybí nejen plavání, ale především zdravé saunování.

Protože slunce na konci pandemického tunelu je ještě v nedohlednu, není investice do domácí infrasauny vůbec špatná věc. Pořídit se dá i malá infrasauna pro jednu osobu, která vám ovšem poskytne veškerý saunovací komfort.

Infrasauna a její léčebné účinky

Léčebné účinky infrasaun mají opravdu velký vliv na naše tělo. Infračervené záření má mnoho účinných léčebných účinků, ovlivňuje a odstraňuje fyzickou bolest i stres a infrasauna je rovněž velkým relaxačním zážitkem.

Infrasauna pomáhá především s bolestmi zad, posiluje imunitní systém, detoxikuje organismus a v neposlední řadě má pozitivní vliv i na různé ekzémy. A nějaké to malé místo u vás doma se pro ni určitě najde.

Jak si vybrat správnou infrasaunu

To záleží především na podmínkách, které máte ve svém domě či bytě. Jednu z hlavních rolí při výběru totiž hraje samozřejmě prostor. Pokud ho máte o něco víc, můžete si vybrat infrasaunu pro více osob, pokud je naopak místem nutné šetřit, určitě si vystačíte i s cenově dostupnými infrasaunami pro jednu osobu.

Dalším hlediskem při výběru infrasauny může být nadstandardní výbava. Některé modely jsou rovněž vybavené topením v podlaze, které ovšem bývá příplatkové, dokoupit lze také zařízení pro světelnou terapií nebo dokonce konektor pro zapojení mp3 přehrávače.

V neposlední řadě si dobře rozmyslete, jaké rozmístění topných těles vám vyhovuje. Každý typ infrasauny má infračervené zářiče rozmístěné totiž trochu jinak. Pokud byste si například pořídili infrasaunu, která bude mít zářiče v bočních stěnách, tak se v sauně pořádně nenatáhnete. Lepší tedy je takové umístění zářičů, které vám dovolí udělat si v sauně, byť v té malé pro jednu osobu, co největší pohodlí.

Domácích infrasaun je na trhu dostatek, takže při jejím výběru nakonec můžete zvážit i designové hledisko. Pokud ji budete instalovat například v ložnici, pak si vyberte takový design, aby vám ladil s okolním nábytkem. Dále čtěte: Nejlepší a nejhorší barvy pro výmalbu koupelny podle psychologa.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dcera heavy metalového bouřliváka Ozzyho Ozbourna, Kelly je těhotná

Styl

Coldbrew, opravdová lahůdka nebo další hipster trend?

Tech

Tahle elektrická nákupní taška je překvapivě levná. Na dálnici s ní ale nejezděte

Zavřít reklamu