S pomocí autovosku udržíte sporák v naprosto perfektní čistotě

 Tipy a inspirace 
28. ledna 2021 12:48 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Udržet sporák v perfektní čistotě už nemusí být takový problém Pixabay
Obyčejný autovosk toho umí mnohem více než jen rozleštit auto. Jeho ochranné účinky můžete využít i v domácnosti.

Asi každá hospodyňka by byla ráda, kdyby všechny spotřebiče vypadaly stále jako nové, zvláště sporáky a varné desky. Jde to, ale jenom v tom případě, že je nebudete používat. V opačném případě se jejich čištění nevyhnete. Proto je určitě vítaný každý pomocník, který jejich úklid usnadní. Jeden takový zlepšovák pro vás máme. Zajděte si do garáže pro klasický autovosk. Díky němu otřete všechny nečistoty prakticky jedním tahem.

Čistý sporák už není jen sen

Udržet jakýkoliv sporák nebo varnou desku čisté je prakticky nadlidský výkon. Nejenom prskající olej, ale i vylité tekutiny jej dokáží pěkně zaneřádit. A protože mnohdy není čas tyto nečistoty odstranit okamžitě, často se k tomu dostanete až ve chvíli, kdy zaschnou. A poté už není zrovna snadné je odstranit. Pokud ale na varnou desku nanesete autovosk, získáte tím speciální ochrannou vrstvu. 

Funkce vosku

Autovosky jsou konstruované tak, aby váš vůz chránil před nečistotamy a také škrábanci. Proto na karoserii vytvoří speciální vrstvu, na níž se nečistoty zachytí a pak je snadné je umýt. Kromě toho má celou řadu dalších funkcí, které uplatníte i v případě sporáku. Vosk také odolává otiskům prsů, odpuzuje prach a nečistoty. Prostě vše, co se vám bude hodit i v domácnosti. 

Ochrana na dva týdny

Chcete-li si tedy usnadnit práci s úklidem, naneste vosk podle návodu výrobce na vaši varnou desku či sporák. Samozřejmě předtím je potřeba, aby byl nejenom čistý, ale také vychladlý. Pokud jsou na něm zaschlé skvrny, zkuste použít některou vychytávku, o níž jsme psali zde. Jinak vosk nebude dobře držet. Vosk naneste hadříkem, rozleštěte a nechejte zaschnout. Tuto skvělou techniku ​​lze použít i na většinu nerezových, kovových, skleněných a keramických povrchů. Tato ochrana vám vydrží zhruba dva týdny, potom musíte vrstvu obnovit. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...