Skladování nádobí do myčky má svá pravidla. Je důležité je dodržovat

 Tipy a inspirace 
03. dubna 2020 11:00 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Do spodního stojanu patří talíře, misky, hrnce a pánve  Depositphotos
Někteří lidé nedodržují správná pravidla při skládání nádobí do myčky, protože jim nepřijdou důležitá. Opak je pravdou. Když budete nádobí do myčky skládat dobře, zlepší se i efektivita jeho umytí. Vaše talíře, příbory, misky a hrnce budou důkladněji umyté. Zjistěte, jak je tam správně dávat.

Každý spotřebič má svá pravidla pro používání. Výjimkou není ani myčka. Kromě toho, že se musíte naučit ji správně zapnout, měli byste do ní i dobře naskládat nádobí. Na to totiž někteří lidé moc nedbají. Pokud patříte mezi ně, nyní máte šanci to změnit.

Obecná pravidla pro plnění každé myčky

Nejprve si přečtěte obecně platná pravidla, která byste měli při plnění myčky důsledně dodržovat, aby bylo vaše nádobí čisté.

  • Seškrábněte velké kousky jídla z nádobí a rychle ho opláchněte.
  • Všechno zakřivené nádobí, jako jsou třeba misky, otočte nejšpinavějším povrchem dolů.
  • Hrnky a skleničky otočte směrem dolů.
  • Příbory vložte do držáku střídavě rukojetí dolů a nahoru.
  • Těsně před zavřením myčky zkontrolujte, zda se stříkací ramena volně otáčí, aby nenarážela na jakýkoliv povrch.

Jak naskládat nádobí do horního stojanu

Do horního stojanu v myčce patří hrnky, talíře, sklenice a další menší předměty. Měli byste je tam položit tak, aby nejšpinavější povrch směřoval dolů. Natočte je do takového úhlu, abyste zabránili poškození. Pokud dáváte do myčky plastové nádobí, mělo by být umístěno vždy v horním stojanu.

Mělo by totiž zůstat mimo dosah vysokých teplot, které jsou spíše ve spodní části myčky. Poradíme vám ještě jeden tip. Pokud do myčky plánujete dát velké hrnce, které nemají dostatečný prostor právě kvůli hornímu stojanu, můžete jej sundat. Většina myček tento benefit má, což někteří lidé netuší.

Jak naskládat nádobí do spodního stojanu  

Do spodního stojanu patří talíře, pánve, hrnce, kastroly či pekařské nádobí. S pomocí hrotů, které stojany do myček mají, můžete naskládat nádobí tak, aby bylo od sebe umístěno v dostatečné vzdálenosti. Kromě talířů by mělo být veškeré nádobí vzhůru nohama, aby směřovalo ke spodnímu rameni ostřikovače.

Položte vysoké předměty do stran, aby neblokovaly dvířka dávkovače, kam je potřeba dát tablety. Pokud tam nemáte dostatek místa, sundejte horní stojan. Dále čtěte: Porouchala se vám pračka? Možná jde o maličkost, kterou zvládnete vyřešit sami.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stav Bruce Willise se údajně zhoršuje: Jeho chování je nevyzpytatelné a agresivní

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná