Pokud budete kvůli koronaviru pracovat z domova, držte se několika pravidel

 Interier 
15. března 2020 09:16 / Mirka Malá
  3
📷
4 fotografie v galerii
Domácí kancelář má svoje specifika Depositphotos
Práce z domova se sice pomalu, ale jistě stává rozšířenou možností výdělku. Není žádným tajemstvím, že právě tzv. home office je dnes nejžádanějším zaměstnaneckým benefitem. A tak na domácím pracovním místě záleží.

Pokud pracujete z domova, nebo se na to chystáte, měli byste mít ve svém domě či bytě alespoň malý pracovní koutek. A záleží na tom, jaký bude. Protože v něm přeci jen strávíte velkou část dne.

Pracujte u stěny bez okna

Většina lidí si nejspíš doma udělá svůj kancelářský koutek s výhledem do přírody. To jim ale v konečném důsledku brání v dobré práci. Výhledem z okna se totiž budete rozptylovat a při své práci budete méně efektivní.

Dalším důležitým argumentem je pak umístění počítače. Pokud byste si totiž sedli zády k oknu, abyste se nerozptylovali přírodou, budou vám zase sluneční paprsky bránit v práci na počítači.

Proto je vůbec nejlepší najít v místnosti takové místo, kdy budete mít za zády stěnu s výhledem na celý prostor místnosti. A navíc, pokud si ještě chcete svůj pracovní prostor zařídit podle Feng Shui, pak dávejte pozor, ať nemáte vchod před vámi či za vámi.

Minimum nábytku

Možná tomu nevěříte, ale čím méně nábytku a věcí budete kolem sebe mít, tím se vám bude pracovat snadněji. Pro svoji kancelář nebo pracovní kout si tedy neváhejte udělat dostatek místa, aby energie vašich myšlenek mohla proudit snadněji.

Pokud byste se při práci z domova necítili dostatečně motivovaní, můžete využít motivačních plakátů či obrazů.

Pokud máte nějakou kreativnější profesi, pak si neváhejte vybrat nějakou inspirativní tapetu. Záleží jen na vás, jaký motiv vám bude příjemný. Může to být třeba motiv přírodní, vesmírný nebo naopak nějaký abstraktní. Vytvoříte si tím totiž místo, které bude opravdu jen a jen vaše a práce vám v něm půjde od ruky. Dále čtěte: Pokud potřebujete ušetřit místo, zkuste chytrý nábytek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...