Nejen na nádobí! Svěřte úklid domácnosti vaší myčce

 Tipy a inspirace 
10. srpna 2019 10:34 / Ema Maxová
  14
📷
4 fotografie v galerii
Myčka toho doma zvládne mnohem více Shutterstock
Mytí nádobí je jeden z hlavních důvodů, proč si do domácnosti pořizujeme myčku. Věděli jste však, že tento spotřebič dokáže mnohem víc? Můžete v něm zavařovat, dokonce i vařit, ale především čistit řadu spotřebních věcí, které jste doposud drhli v umyvadle či ve dřezu.

Existují desítky manuálů, jež nás informují o tom, které věci patří do myčky, a které naopak ne. Řeč je ale veskrze o nádobí.

Když se však zamyslíme nad tím, na jakém principu myčka pracuje, je škoda ji nevyužít i na další věci. Začněme tím, co je jí nejblíž: houbičky na nádobí, kartáče nebo odkapávače nádobí. Ve všech těchto pomocnících přežívají stovky bakterií, proto je musíme pravidelně mýt nebo rovnou měnit. Proč nesvěřit tuto práci myčce?

Samozřejmostí jsou veškeré věci ze silikonu. Ať už to jsou kuchyňské rukavice, podložky pod hrnce nebo třeba prostírání, Stejně jako bez obav svěříte myčce formičky na muffiny, neváhejte ani s formou na bábovku.

Čistá lednice i filtr digestoře

Řada lidí čistí v myčce také tukový filtr od digestoře. Mastnota i špína sice hezky pustí, když jej namočíte do hrnce plného vody s jedlou sodou, ale takhle to máte prakticky bez práce. Stejně tak se myčka osvědčila při větším úklidu lednice. Můžete v ní nechat umýt plastové přihrádky i skleněné police. Namísto leštidla použijte ocet a uvidíte, jak se budou hezky lesknout.

Vyčistí i úklidové pomocníky 

Myčka si poradí také s návlekem na mop. Po větším úklidu vydezinfikuje i váš smetáček, lopatku, čisticí kartáče od vysavače a další drobné součástky. Vložit do ní můžete také mřížku od šachty na větrání nebo skleněná svítidla, která bývají často plná usazeného prachu. Na místě je však opatrnost. Dále čtěte: Tipy pro voňavější a čistší domácnost: Co všechno dokáží tablety do myčky?

Pomůže i s úklidem koupelny

Chystáte se uklízet koupelnu? I tady pomůže myčka. Vyleští vám hlavici od sprchy a umyje veškeré špinavé koupelnové doplňky. Nánosy vodního kamene nebo zbytky mýdla budou pryč i bez drhnutí. Nemusíte se bát vložit do myčky ani zubní kartáček nebo štětce na make-up, stejně tak plastové kartáče a hřebeny – ovšem bez vlasů.

Myčka se postará o hračky dětí i vašeho psa

Kdo má děti, ví, co to je čistit pravidelně hračky. Válejí se všude po bytě a děti je rády strkají do pusy. Pokud jsou z plastu, jednoduše je naskládejte do myčky. Přihoďte kousátka, figurky a samozřejmě lego. Pokud jej nechcete po skončení programu hledat v útrobách spotřebiče, dejte stavebnici předem do pracího sáčku.

Práci vám ulehčí myčka i v případě, že máte doma čtyřnohého mazlíčka. Postará se o špinavou misku na žrádlo, pískací hračky, ale také obojek. Pozor na chlupy, ty musí pryč, aby neucpaly filtr.

Pomůže i kutilům

Možná vás už nepřekvapí, že domácí kutilové vloží do myčky také drobné zahradní náčiní, šroubováky, pilníky i klíče. Kuchyňský spotřebič je totiž dokonale zbaví mastného povlaku, který byste ručně dostávali dolů jen těžko. Do myčky mohou i klíče, kterými zamykáte dům. A koneckonců řada dalších věcí, které perete v pračce. Že je myčka na nádobí všestranný spotřebič, o tom dnes už zdaleka není pochyb. Dále čtěte: Zapomeňte na nevzhledné bílé skvrny. S vodním kamenem zatočí dvě obyčejné suroviny.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ivanka Trump se prohání v Egyptě na velbloudech jen několik dní poté, co prasklo, že donáší FBI na svého...

Styl

Friluftsliv je další skandinávská tradice, která zlepšuje psychickou pohodu během podzimu a zimy. Dokáže...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině