Trápí vás zaschlé kapky na skle? Zbavit se jich můžete i bez námahy!

 Interier 
11. ledna 2018 13:20 / Marie Popelková
  0   0
📷
3 fotografie v galerii
Vyčistit zaschlé kapky v koupelně není vždy jednoduché Shutterstock
Úklid koupelny bývá poměrně namáhavý, ale při troše snahy mohou být kachličky i umyvadlo jako nové. Zástěny u sprchy nebo vany ale i poctivému čištění často odolávají. Největším problémem jsou zaschlé kapičky na skle a bělavý povlak. Existuje přitom jedno velmi chytré řešení.

Právě zaschlé kapičky a bělavý povlak na skle dokáží celý dojem z jinak vyšperkované koupelny hodně pokazit. Pokud se ale tohoto problému chcete nadobro zbavit a přitom se nijak nenadřít, je to v dnešní době možné.

Problémem je rosení

Sklo a keramika se běžně po každém sprchování orosí a voda z nich stéká velmi pomalu. Nečistoty na nich pak zaschnou a drží se zuby nehty.

Stejně tak mají skvělou příležitost i bakterie, které se ve vlhkém prostředí množí přímo geometrickou řadou. Je v zájmu vašeho zdraví jim veškeré snažení překazit. Větráním a dostatečnou teplotou.

Sklo můžete čistit i pomocí ingrediencí, které máte běžně doma. Dobře funguje například rozředěný bílý ocet nebo jedlá soda. O tom, kde všude se soda v domácnosti při úklidu hodí, jsme psali zde.

Teplota je důležitý faktor nejen kvůli pohodlí, ale i z hlediska kondenzace vodní páry, kterému by každý nejraději v koupelně zamezil. Při sprchování a koupání se vlhkost vzduchu v koupelně samozřejmě několikanásobně zvýší. Pokud dosáhne určité hodnoty, vnímáme ji jako páru, protože začne kondenzovat na površích, kde je teplota chladnější. Ideální je držet relativní vlhkost vzduchu pod touto hodnotou, protože jinak budou veškeré povrchy v koupelně vystaveny při každém sprchování nebo koupání vysoké zátěži a navíc může dojít k vytvoření již zmíněných plísní.

Chytré sklo

Bakteriím v koupelně můžete čelit velmi důkladným čištěním a sušením skla po každém sprchování. Jenže být takto důsledný se asi podaří málokomu. Problém se zaschlými kapkami lze přitom vyřešit úplně jinak a bez přehnané námahy. Řešením je specifické sklo se speciálním povlakem, na kterém voda tolik neulpívá.

Povlak na vnitřní straně skla tvoří kovové oxidy, které odpuzují vodu. V porovnání s běžným sklem z něho voda stéká daleko rychleji a sklo se výrazně méně zapařuje. I to minimum kapiček, které stihne zaschnout, tak vyčistíte s daleko menším úsilím. Při pravidelném čištění sklo nezbělá a zůstane takové, v jakém stavu jste ho pořídili.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Těchto dvanáct jídel pleť skutečně nesnáší. Raději se jim vyhýbejte

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu