Neobvyklé využití chleba v domácnosti

 Tipy a inspirace 
01. května 2017 13:32 / Bronislava Silná
  0
📷
1 fotografie v galerii
Chleba se nemusí jen jíst, v domácnosti najde i jiné využití Shutterstock
Chleba byl vždycky základ, který v domácnosti nesměl chybět. Dnes se konzumaci obyčejného chleba snažíme vyhnout. Preferujeme žitné a celozrnné, ale možná vás překvapí, že se dá obyčejný chleba použít i nečekaným způsobem.

Naše babičky nikdy nevyhazovaly starý chleba, ale snažily se ho využít v kuchyni i v domácnosti. Ze starého chleba se připravovaly topinky, ale také se nechával uschnout a dával se domácímu zvířectvu. Suchý chléb se také dá namlít jako strouhanka a použít k zahušťování omáček.

Velmi jednoduché je dát na cibulku starý chléb a udělat chlebovou polévku. Vaříte, dokud se chleba nerozvaří. Ochutíte česnekem a majoránkou. Možná to neodpovídá zásadám racionální stravy, ale pokud jíte obyčejný chleba a zbývá vám, je škoda ho vyhazovat, protože tak vyhazujete i poměrně hodně vlastních peněz.

Zbavte se připálené chuti

Chlebový krajíc se dá využít i při napravování pohromy s připáleným jídlem. Pokud se vám pokrm na plotně přichytí, ale není ještě zcela na vyhození, připálené chuti se zbavíte, pokud jídlo na chvíli překryjete krajícem chleba.

Chleba jako filtr

Krajíc chleba můžete využít jako filtr při vaření aromatických potravin jako je květák. Umístěte ho na pootevřený hrnec a pára, která bude přes něj procházet, se pročistí a zbaví zápachu.

Chleba jako sběrač střepů

Když se vám rozbije sklenička a nejste si jisti, zda jste sebrali všechny střepy a vysavač není právě po ruce, použijte chlebovou střídku a přimáčkněte ji na místo možného výskytu střepů. Jemné střepinky se nachytají do chlebové střídy a vy se jich bezpečně zbavíte.

Chleba jako čistič

Také vzpomínáte, že se chlebem čistily zdi? Tento zapomenutý postup skutečně funguje. Hodí se k odstranění různých mastných nečistot z běžného nátěru stěn. Může se vám podařit vyčistit i nápisy tužkou, či místa, kde se někdo opíral o stěnu. Podobné úspěchy budeme mít chlebová střída i na tapetách a dalších podobných materiálech.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takhle dnes vypadají Bertík, Míša a Matýsek z komedie S tebou mě baví svět

Styl

Změna životního stylu se vyplatí. Tipy, jak pít méně alkoholu než dosud

Tech

Čínské umělé slunce hoří pětkrát intenzivněji než to skutečné. Ukázal to nejnovější experiment

Zavřít reklamu