Otravné octomilky opět útočí. Vyzrajte nad nimi osvědčenými způsoby

 Tipy a inspirace 
07. července 2021 15:16 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Octomilkám se nejvíce daří na přezrálém ovoci  Depositphotos
Octomilky jsou malé mušky, které si libují zejména na zralém ovoci a zelenině. Mohou do nich naklást až několik set vajíček. Musíte zasáhnout včas, aby se vám podařilo je všechny odstranit. Vyzkoušejte několik babských rad, které zabírají.

Octomilky se objevují celoročně, ale nejvíc se jich vyrojí v létě. Neobjevují se kvůli špíně a nečistotám, ale láká je zejména přezrálé a rozkládající se ovoce. Každá domácnost se s nimi někdy setká. Množí se velmi rychle. Odstraňte je ze své domácnosti, dokud je čas.

Najděte místo, odkud se líhnou

Pokud v domácnosti spatříte několik octomilek, najděte místo, kde se rozmnožují. Roj octomilek si nejraději lebedí na sladkém ovoci. Zkontrolujte veškeré jídlo, na kterém by se drobný hmyz mohl líhnout. Přezrálé ovoce hned vyhoďte. Pro jistotu vyhoďte i veškeré odpadky z odpadkového koše a důsledně jej vyčistěte. Práci si také dejte s uklizením spíže a nezapomeňte na kuchyňský dřez, kde se octomilky také rády skrývají.

Utopte octomilky v octové pasti

Nachystejte si několik jednorázových nádob, které po splnění účelu vyhodíte. Pokud misky, které plánujete vyhodit, nemáte. Použijte PET láhve. Stačí, když odříznete jejich dno. Nalijte do nich ocet smíchaný s vodou a přidejte lžíci cukru. Ingredience důkladně promíchejte.

Past zakryjte potravinovou fólií a propíchněte ji na několika místech, aby se do ní octomilky mohly dostat. Kombinace octa a cukru je přiláká dovnitř, ale většina z nich se ven již nedostane. Utopí se. Poté, co se do pasti několik mušek chytí, ji celou vyhoďte a nastražte novou. Můžete jich vytvořit hned několik, abyste se zbavili co nejvíce hmyzu. V případě, že vám došel ocet, můžete jej nahradit vínem nebo pivem.  

Odežeňte drobné mušky aromatickými vůněmi

Octomilky se drží dál od některých aromatických vůní. Drobný hmyz odpuzují levandule či bazalky. Rostlinky si můžete pěstovat v kuchyni, poslouží vám jako preventivní opatření proti otravným muškám. Vadí jim i závan česneku, který můžete oloupat, nastrouhat a položit na kuchyňský pult. Jeho sezona navíc právě začala. Zjistěte, kdy jej vytáhnout, sušit a skladovat.

Pořiďte si masožravé rostliny

Ochránit domácnost před octomilkami můžete i tím, si pořídíte několik masožravých rostlin a umístíte je do kuchyně. Velmi rády si totiž na drobných muškách pochutnají. Masožravky vás celého roje octomilek sice nezbaví, ale můžete je také využívat jako celoroční preventivní opatření proti otravnému hmyzu.

Zdroj info: www.countryliving.com, www.housebeautiful.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miliardářka Rihanna vydělá o Vánocích další miliony. Opět to ale nebude za muziku

Styl

Pokud máte často červené tváře, může to mít patogenní příčinu

Tech

Takto bude vypadat nová vesmírná stanice na nízké oběžné dráze Země

Zavřít reklamu