Jednoduché fígle do kuchyně, které usnadní vaše vaření

Bylinky můžete zamrazit do tvořítek na led a uchovat na zimu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
24. července 2020 11:00 / Depositphotos
  0   0
Člověk je tvor vynalézavý, a tak si umí poradit s nejrůznějšími situacemi kreativně. Přinášíme několik dobrých nápadů, které usnadní vaše vaření.

V následujících odstavcích si popíšeme několik nápadů, které mohou výrazně pomoci každému, kdo se pohybuje v kuchyni. Nejedná se o nic složitého, ale výsledky mohou být až překvapivé.

Uzávěry na sáčky

Určitě si pořiďte plastové uzávěry na sáčky. Prodávají se v různých velikostech a pokud máte doma 3D tiskárnu, můžete si je dokonce sami vytisknout. Uzávěry vám pomohou mít vaše balení s kávou, moukou, luštěninami a dalšími potravinami vždy zavřené. Obsah si uchová své aroma a bude chráněn před vysypáním nebo napadením různými škůdci.

Úzký foch na zásoby

Šikovní kutilové si mohou vyrobit jednoduchý úzký foch na kolečkách, který vyplní prázdnou mezeru mezi stěnou a kuchyňskou linkou či stěnou a lednicí. Záleží jen na vaší konkrétní situaci. Šířku si odladíte přímo podle vašich potřeb, kolečka koupíte v hobby marketu spolu s ostatním materiálem na výrobu. Je vhodné umístit nahoru i dolů kolejničky, které drží foch ve vzpřímené poloze.

Vždy čerstvé byliny

Přes léto není problém mít čerstvé bylinky na zahrádce, na balkoně, za oknem. Také na trhu můžeme koupit vše potřebné. Ale právě nyní je také dobré si přebytky uchovat v mrazáku. Doporučujeme zamrazit bylinky do tvořítek na led. Čerstvé bylinky stačí nasekat na potřebný rozměr a zalít vodou nebo olivovým olejem. Zmrazené kostky pak můžete uchovávat v mrazáku i velmi dlouhou dobu a proces vaření se vám zrychlí.

Poklice na dvířkách skříněk

Jednoduchá vychytávka vám umožní umístit pokličky na hrnce na dvířka skříněk. Stačí k tomu použít samolepicí háčky do koupelny. Dva háčky ve správné vzdálenosti vytvoří úchyty pro příslušnou pokličku. Ta bude naplocho u dvířek, nezabere místo a nebude překážet ve skřínce uvnitř. Jednoduché, praktické a přehledné řešení vás nadchne.

Boxy do lednice

Ačkoliv mají moderní lednice spoustu poliček a různých přihrádek, možná jste už přišli na to, že byste jich potřebovali ještě víc. Není to vůbec problém. Koupit se dají zásuvky, která se přichytí na skleněnou poličku v lednici. Vy tak získáte speciální přihrádku na určité potraviny a pod ní vám ještě zbyde místo na zbylé zásoby. I do prostoru na zeleninu se vyplatí pořídit pořadače, abyste měli jednotlivé druhy pěkně roztříděné. Více o péči o lednici, aby vám dobře sloužila, pak najdete v článku zde.

Bronislava Silná | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Tech

Pozemní systém vesmírného teleskopu, který bude technologickým skvostem, se konečně posouvá do testovací...

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Zavřít reklamu