Zlikvidujte komáry ještě dříve, než se vylíhnou. Stačí vám k tomu jednoduchá metoda

Pokud máte na zahradě invazi komárů, zničte jejich larvy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
23. července 2020 08:38 / JumpStory
  14   5
Komárům vlhké počasí svědčí. Proto, pokud na vás na zahradě útočí doslova hejna, zaútočte proti nim ještě dříve, než se vylíhnou. Stačí vám k tomu jednoduchá metoda.

Nikdo nemá rád protivný bzučivý zvuk komárů, ani nálety tohoto krvežíznivého hmyzu. Aby se komáři rozmnožili, potřebují k tomu stojatou vodu. Vyhovují jim nejenom jezírka na zahradě, ale i obyčejné bečky na dešťovou vodu či bláto, které se vytvoří po vydatných deštích. A právě to je chvíle, kterou byste měli využít, než se vám doslova pod rukama vylíhne další armáda komárů. Nevíte jak na to?

Larvy potřebují kyslík

Komáří samička naklade vajíčka, která se ve shluku vznášejí ve vodě. To je první možnost, kdy můžete zasáhnout, avšak moc času již na to nemáte. Za pouhé dva dny se z nich vylíhnou larvy, které potřebují jen dvě věci. Vodní mikroorganismy a kyslík. Ten přijímají prostřednictvím speciální trubice, kterou vystrčí nad hladinu. Larva se nakonec zakuklí, a poté z ní vyleze dospělý jedinec. 

Jak na larvy

Nejlepší možnost, kdy můžete zasáhnout, je zničit larvy. Se síťkou na ně nechoďte. Jsou velmi rychlé a hned se schovají pod hladinu. Mnohem účinnější je aplikovat na hladinu tenkou vrstvu oleje. Larvám tímto způsobem znemožníte dýchaní a zahynout. Olej pak snadno odsajete a jeho případné zbytky rostlinám nijak neublíží.

Lovci komárů

Samozřejmě, že olej nemůžete aplikovat do zahradního jezírka. Zde si můžete pomoci přírozenými lovci komárů. K nim patří larvy vážek, znakoplavky a klešťanky, a také další lovci, pro něž jsou komáří larvy pochoutkou. Tento užitečný hmyz můžete nalákat pomocí nahusto osázených rostlin kolem vodní plochy, larvy vážek uvítají i trochu spadaného listí na dně. Proto je ideální, pokud jezírko nečistíte úplně dokonale, a určitě také mimo sezonu, tedy pouze na jaře a na podzim. Jak správně čistit jezírko, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Japonský ztroskotaný tanker způsobil zkázu u oblíbeného ostrova Mauricius. Byl vyhlášen stav ekologické...

Tech

Apple pracuje na nových možnostech pro bezdotykové příkazy. Chce skenovat žíly

Dům a zahrada

Pěstujte si na zahradě krásnou chrpu polní. Pomáhá omezit otoky, čistí krev a má protizánětlivé...

Zavřít reklamu