Jak sušit prádlo, aby krásně vonělo a nezatuchlo?

Sušení prádla vyžaduje pár pravidel
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
13. listopadu 2018 14:17 / Shutterstock
  0   0
Vlhkost, pocitový chlad i zatuchlý vzduch. S tím vším se potýkají mnohé domácnosti při sušení čerstvě vypraného prádla. A zvláště v podzimním sychravém období je tento problém velmi frekventovaný.

Pokud nemáte možnost pořídit si sušičku prádla, zkuste se alespoň řídit našimi radami, které vám v tomto článku přinášíme.

Prádlo do koupelny nepatří

Nejčastější chybou, kterou v bytě při sušení prádla děláme, je to, že necháme sušák v koupelně. Nebyl by to tak velký problém, kdyby bylo v místnosti okno nebo alespoň výkonný odsavač. Ale ruku na srdce: kolik z nás, kteří bydlíme v bytě, tuto možnost má?

Nepodceňujte větrání a topení

Ideální je proto sušák umístit do místnosti, kde se topí a zároveň se zde dá dobře větrat. A čím méně frekventovaná místnost bude, tím lépe. Ovšem pokud bydlíte v klícce o velikosti 1+kk, zřejmě vám tyto rady příliš nepomohou.

Abyste však předešli tomu, že vám prádlo bude zatuchat a nepříjemně zapáchat, stejně jako pohromě v podobě plísní, zkuste dodržet alespoň tyto základní kroky:

  • při ždímání zvolte nejvyšší možné otáčky, aby se prádlo zbavilo přebytečné vody
  • nedávejte prádlo přímo na topení, pokud nepotřebujete rychle usušit například ponožky
  • nestavte sušák těsně ke stěně, vzduch kolem něj potřebuje proudit
  • zvažte nákup kvalitního odvlhčovače

Pomocník jménem sušička

Do budoucna zvažte také možnost pořízení sušičky prádla. Pokud máte pračku s bočním plněním, dá se nový pomocník snadno umístit na ni. Moderní sušičky prádla jsou velmi účinné a dokážou s prádlem doslova zázraky. Nejen oblečení zbaví i poslední kapičky vody a navíc jej báječně načechrají, takže jej budete moci v drtivé většině případů uložit přímo do skříně. Navíc sušičky vydávají teplo, takže nebudete muset v koupelně přitápět.

A ještě skvělá zpráva pro ty, kdo o sušičce uvažují, ale přímo do koupelny by se jim nevešla. Tento spotřebič potřebuje ke své práci pouze elektřinu, takže si nemusíte lámat hlavu s připojením k odpadové trubce. Snadno si jej díky tomu můžete postavit třeba do chodby nebo komory. Na co si dát při jejím výběru pozor, se dočtete v našem článku zde.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Planeta Merkur je nyní v hledáčku amerických vědců i samotné NASA

Tech

Má smysl kupovat si tablet s perem? Je dobré zvážit důležité výhody i nevýhody

Dům a zahrada

Využijte letní truhlíky i květináče a vytvořte si krásné podzimní dekorace. Hezké květinové aranžmá...

Zavřít reklamu