Jaký si pořídit internet? Zvažte, k čemu ho využijete!

 Technika 
23. srpna 2017 07:35 / Marie Popelková
  0
📷
5 fotografií v galerii
Neustálé výpadky internetu dokáží znepříjemnit život. Shutterstock
Bez internetu se většina z nás téměř neobejde. Pro domácí používání je třeba zvážit, k čemu chcete internet používat, jak často apod. Vašemu pohodovému surfování může vadit příliš přetížená síť, nekvalitní připojení nebo příliš starý počítač. Vše je ale možné vyřešit.

Ceny připojení k rychlému internetu v domácnosti jsou každým rokem o něco nižší, navíc rychlost připojení roste. Jak ale vybrat nejvhodnější internetové připojení? V zásadě je třeba se rozhodnout, zda budete připojeni bezdrátově, nebo pomocí drátu. Poslední variantou jsou data v mobilu.

Jak se připojit 

Drátová připojení

Předností pevných drátových sítí je vysoká rychlost pro stahování a odesílání dat. Jsou vhodná pro hraní online her, telefonování přes internet, každodenní využívání internetu. Mezi výhody pevných drátových sítí patří možnost si kromě internetu současně přes jeden kabel zařídit také digitální televizi. Operátoři nabízejí současně přes jeden kabel „televizi, internet a telefon“.

Nejpoužívanějším drátovým připojením je ADSL/VDSL, které se realizuje přes telefonní kabely. Z pohledu uživatele se ADSL od kabelového připojení k internetu víceméně neliší. I v tomto případě je modem připojen neustále. Uživateli tak stačí spustit počítač a ten je automaticky připojen. Výhodou je mnohem širší dostupnost než v případě kabelového připojení. Druhou častou možností je vedení internetu přes kabelovou televizi. 

Bezdrátové připojení k internetu

WiFi je u nás nejpoužívanější. Kvalita spojení se odvíjí zejména podle využíti frekvenčního pásma, na kterém je spojení realizováno. Kvalitnější WiFi přípojky jsou vhodné jak pro stahování objemných dat, tak i pro hraní online her nebo telefonování přes síť. Výhodou je, že v řadě případů se dá prostřednictvím wi-fi připojit velmi levně, někdy dokonce úplně zadarmo. Navíc nějakého menšího poskytovatele wi-fi připojení najdete téměř všude. U většiny bezdrátových technologií je ale i kvalita připojení přes wi-fi závislá na meteorologických vlivech. Abyste se mohli připojit přes wi-fi, musíte mít anténu a router. 

Internet přes mobil

Vysokorychlostní mobilní připojení k internetu není úplně ideální pro časté brouzdání po internetu. Mobilní operátoři nabízí možnost velmi rychlého a snadného připojení bez kabelu. Výhodou takového připojení je jeho dostupnost a přenositelnost. Mobilní připojení je ale spíše doplňkem.

Na trhu jsou také další nabídky a možnosti, jak se připojit k internetu. Ty už jsou ale více specifické a ne příliš časté.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu