Digitální stěny a chytrá okna

 Technika 
25. listopadu 2014 11:11 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Technologie digitálních stěn vytváří působivý design, jehož spouštěcí mechanismus a velmi citlivá čidla reagují podle určitých algoritmů.   / inStory.cz
Digitální stěny a inteligentní okna mění moderní design interiérů, přinášejíc vědu a technologii do domácností a nabízejíc neomezené možnosti pro designéry k vytvoření funkčních a krásných obytných prostor.

Digitální stěny jsou ve své podstatě velké nástěnné panely, často jejich okraje sahají od podlahy až ke stropu. Tyto stěny přinášejí unikátní design do moderních interiérů, jejichž design je limitovaný pouze vaší fantazií. Digitální stěny představují jedinečný a moderní způsob jak změnit prostředí, přidat jednotlivým místnostem osobnost a vytvořit intimní a sofistikované interiéry s lidským rozměrem. Pokoje mohou být změněny na útočiště, a tak vytvořit ideální prostor pro odpočinek, relaxaci a rozjímání. Digitální stěny nabízí úžasné, zajímavé a interaktivní designové nápady pro současný domov a kancelářské prostory.

Tyto nadčasové, technologické zázraky jsou navrženy tak, aby pozvedly moderní interiér a zároveň byly šetrné k životnímu prostředí. Ve své podstatě se jedná o nejnovější inovace v ekologickém designu a recyklaci. Digitalizované okenní vitráže a stěnové panely pomáhají vytvořit ekologicky šetrné výrobky, obohacené o hi-tech rozměr, přinášející digitalizaci i do běžných, moderních interiérů.

Technologie digitálních stěn vytváří působivý design, jehož spouštěcí mechanismus a velmi citlivá čidla reagují podle určitých algoritmů. Senzorické čipy, implementované ve spojových rámech reagují na pohyb, teplotu anebo například na vlhkost, či světlo v místnosti, načež reprodukují příjemné obrazy a reprodukce, dodávající interiérům nádech současnosti. Na první pohled velmi křehké, skleněné dílo jednoznačně představuje jakýsi průkopnický počin ve světě digitálních, interaktivních technologií, určených pro integraci do komerčních interiérů.

Stěnový panel je velká digitální stěna, jejíž potenciál se využívá převážně pro reklamu. Nástěnný panel reaguje na lidský faktor před ním a nabízí informace, které si lidé pamatují bez námahy a 10x rychleji si díky interaktivním vizuálním prezentacím zapamatují konkrétní informativní obsah. Coby reklamní nosič se osvědčila také Graffiti verze této digitalizované, skleněné tabule. Stěna je vynikající jako nástroj pro účely školení a výuky mladých lidí a samozřejmě také pro reklamu. Pořízení digitálních stěn není vůbec lacinou záležitostí, a tak si na sebe tyto technické zázraky zpravidla musí vydělat. Jelikož reklamní spoty, odvysílané prostřednictvím takzvaných „chytrých oken“ neboli smart windows, mají daleko lepší výsledky, je o promítání reklam na nich velký zájem.

Digitální stěnové panely mohou však fungovat i jako interaktivní tapety pro privátní užití v domácnostech. Kdokoli může psát a kreslit obrázky na zeď nebo psát texty. Stěny je možné propojit s počítačem a využívat tak jejich plochu pro úpravy a další velkoformátové manipulace, či projekce. Chytrá okna skutečně přinášejí dramatické změny do moderního interiéru, vytvářejí odvážný design stěn a umožňují měnit osvětlení, zvuk a barvy, takřka v jakémkoliv typu prostoru. Zároveň poskytují informace o kvalitě vzduchu, úrovni hluku a teplotě v místnosti.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Tech

3D tiskárny kovů jsou technologií, která vylepší vesmírné cestování

Zavřít reklamu