Sněhová fréza – místo dřiny zábava

 Technika 
02. ledna 2015 20:38 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Renomovaní výrobci sněhových fréz neustále vylepšují design, snaží se dosáhnout účinnějšího záběru pásů a kol a upravovat konstrukci, aby byla jejich obsluha co nejpohodlnější mountfield.cz
Nekonečnou dřinu, namožená záda a unavené ruce si můžeme uspořit, když si na odklízení sněhu pořídíme praktického pomocníka. Se sněhovou frézou se nenáviděná šichta snadno promění v zábavu, při níž si dopřejeme prospěšnou dávku pohybu na zdravém vzduchu.

Kritéria výběru

Výběr odklízecích mechanismů je na trhu čím dál tím větší a současné sněžné frézy jsou většinou velmi dobře funkční, i když jejich vývoj nepostupuje tak překotně jako v jiných oblastech zahradní techniky. Při výběru té pravé bychom měli především zhodnotit, v jakém terénu a jak velký prostor potřebujeme uklízet.

Lepší, ale dražší

Všichni výrobci sněhových fréz neustále vylepšují ergonomii a uživatelský komfort, spolehlivost a výkon. Tyto trendy se projevují především v menší spotřebě paliva, zvýšeném výkonu a snížených emisích motorů.

Snadné ovládání

Samozřejmostí je několikastupňový pohon včetně zpátečního chodu a nastavitelný směr a vzdálenost odhozu shrnutého materiálu. U nejjednodušších fréz jsou řazení rychlostí a směr odhozu regulovány samostatnými ovládacími pákami, „umakanější“ modely jsou již vybaveny elektronickým ovládáním z jednoho panelu v dosahu rukojeti.

Nástup elektroniky

Významný krok vpřed představují hybridní frézy, u nichž lze v nejbližších letech očekávat postupné snižování cen. I v ostatních kategoriích fréz se brzy budeme setkávat se stále větším množstvím elektroniky, od ovládacích prvků či autopilotů až po elektronicky řízené motory.

Soutěž značek

Sněžné frézy, které jsou k dostání na našem trhu, již obvykle splňují nejpřísnější americké a evropské emisní normy, například Euro 2. Renomovaní výrobci také neustále vylepšují design, snaží se dosáhnout účinnějšího záběru pásů a kol a upravovat konstrukci, abychom měli při obsluze stroje snadnější přístup ke klíčovým komponentům. Tyto trendy se ovšem týkají značkových firem s vlastními vývojovými kancelářemi.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Dům a zahrada

Zimní tip, jak načechrat a vyčistit koberec. Sníh to dokáže a vrátí mu i barvy

Zavřít reklamu