Pokojové rostliny si zaslouží péči, odmění se vám svou krásou. Na zimu jsou velmi vhodná probiotika

 Interier 
12. prosince 2021 18:17 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pečovat o pokojové rostliny se vyplatí Unsplash
Pokojové rostliny jsou zelení domácí mazlíčci. Sice nepřinesou aportovaný tenisák ani nebudou spokojeně vrnět v klíně, naši pozornost ale potřebují stejně jako psi a kočky. Při správné péči zdobí náš domov a jednou za čas nám svými květy ukážou svůj smysl pro romantiku. Domácí květiny navíc čistí vzduch, přispívají k jeho optimální vlhkosti, ale také uklidňují unavené oči, zlepšují náladu a práce s nimi snižuje hladinu stresu.

Ať už je to kaktus nebo vzácná bonsaj, ke svému životu potřebují vodu a živiny, které ze substrátu rychle odčerpávají. Na rozdíl od venkovních sestřenic si hladové pokojovky nemohou kořínkem sáhnout do hlubší vrstvy půdy pro další sousto. Proto je tak důležité do substrátu pravidelně přidávat hnojivo. A spolu s ním také probiotika ušitá na míru přímo pokojovým rostlinám.

A už jste zkusili probiotika? Užitečné mikroorganismy pomáhají v půdě i v těle rostlin. Zajistí lepší vstřebatelnost dodaných živin, bohatý kořenový systém pro větší stabilitu, odolnost i lepší výživu, zlepší celkovou kondici rostlin. Ani otravné mušky a plísně pak vaše miláčky nemají šanci ohrožovat.

Patogeny si rády vybírají slabé kusy, na silné a zdravé rostliny opečovávané probiotiky si netroufnou. Zdravé rostliny také více i déle kvetou. Probiotika milují prckové i velké fikusy, které se v rodině dědí po generace. Sami uvidíte, jak se jim už po měsíci vrátí zdravá zelená barva do listů.

Lepší kondice, silnější kořeny a více květů

Věděli jste, že probiotika vaše rostliny doslova znovu probudí k životu? Pokojové rostliny fungují jako přírodní čističky a zvlhčovače vzduchu, který může být v interiéru překvapivě zamořený. Formaldehyd z lakovaných povrchů a nábytku, těžké kovy, zplodiny plynových vařičů, plísně a všudypřítomný prach. To všechno může stát za rozvojem alergií, astmatu a dalších potíží.

Jak nám mohou pokojové rostliny pomoci? Rostliny snižují obsah škodlivin ve vzduchu z jednoduchého důvodu. Většinou se jedná o těkavé organické látky obsahující uhlík, který je základní složkou jejich výživy. Nejde jen o pouhé babské rady, efektivní čištění vzduchu potvrdila dokonce vědecká studie NASA.

Z výsledků studie vyplývá doporučení umístit do interiéru aspoň jednu rostlinu na každých 10 m2. Mezi nejvýkonnější specialisty na čištění vzduchu patří zelenec, lopatkovec, chryzantéma a oblíbená dracéna. K tomu, aby to opravdu fungovalo, ale potřebujeme zdravé rostliny vypiplané správnou péčí a probiotickým elixírem. Oslabené chudinky svou filtrační schopnost postupně ztrácí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Takhle dnes vypadají Bertík, Míša a Matýsek z komedie S tebou mě baví svět

Styl

Změna životního stylu se vyplatí. Tipy, jak pít méně alkoholu než dosud

Tech

Čínské umělé slunce hoří pětkrát intenzivněji než to skutečné. Ukázal to nejnovější experiment

Zavřít reklamu