Papírový nábytek má čím dál více příznivců. Z kartonu si lze pořídit prakticky cokoliv

 Interier 
03. ledna 2021 18:04 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Papírový nábytek si oblíbili hlavně mladí lidé Depositphotos
V zahraničí není papírový nábytek ničím neobvyklým, U nás jeho popularita není tak velká, přesto si tato designová lahůdka získává rok od roku více příznivců. Nábytek z kartonu sice působí jako pro panenky, ve skutečnosti je ale fortelnější, než se zdá.
Nejnovější

Kancelářský nábytek

Papírový nábytek je v podstatě vyroben z několika vrstev pevného kartonu. Lisováním pak získá požadovaný tvar. O pevnost se nemusíte obávat, z papíru lze sehnat i manželskou postel, takže je jasné, že kartonové kousky musejí snést skutečně nemalou zátěž. Kouzlu papírového nábytku podléhají hlavně studenti a mladí lidé, kteří si například zařizují své první bydlení. Dopustit na něj nedají ani milovníci přírody.

Široká nabídka

Pokud si myslíte, že se z papíru dají pořídit jen nějaké poličky či doplňky v podobě knihovny či malého konferenčního stolku, jste na omylu. Z kartonu se vyrábějí i skříně, stoly, sedací soupravy, úložné regály, křesla či manželské postele. Stačí si jen vybrat.

Pokud si nevyberete papírový nábytek z dílny nějakého věhlasného designéra, nemusíte se bát, že vás jeho pořízení zruinuje. Třeba kartonový taburet se dá pořídit už od dvou stovek, sestava dvou křesel se stolkem vyjde na přibližně pět tisíc korun. Na druhou stranu designové křeslo zajímavého tvaru seženete i za sedm tisíc korun.

Výhody papírového nábytku

Jako všechno i papírový nábytek má své výhody a nevýhody. Než se pro něj rozhodnete, je dobré zvážit všechna pro a proti. Co lze považovat za jeho přednosti?

  • Má nízkou váhu, což oceníte zejména při stěhování.
  • Je skladný - vyhnete se složité montáži či demontáži, jednoduše nábytek rozložíte či složíte. Nemusíte si tak pořizovat žádné šrouby a nářadí.
  • Získáte originální kousek do svého bytu, který každý nemá.
  • Výhodou papírového nábytku je i to, že jde o ekologický produkt.
  • Nízká cena - pokud nejde o vyloženě designový kousek, nestojí papírový nábytek moc peněz.

Nevýhody papírového nábytku

Abyste se mohli opravdu objektivně rozhodnout, je třeba se podívat i na slabiny kartonového nábytku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít