Víte, kde doma najdete mnohem více bakterií než na toaletě?

Nejvíce bakterií se překvapivě nedrží na toaletě
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Interier 
07. května 2019 14:27 / Shutterstock
  21   0
Většina rodin se snaží udržovat v domácnosti čisto, ale není možné mít všechno stoprocentně vydrhnuté. Uklízením totiž patrně nikdo nechce trávit veškerý svůj volný čas, což je naprosto logické. Můžete se však zaměřit na věci, kde se vyskytuje nejvíce bakterií.

Uklízení není pro mnohé jedince příjemným koníčkem, jde spíše o nutnost. Kromě běžných činností, jako je třeba vysávání nebo mytí podlahy, byste měli častěji uklízet následující věci s velkým výskytem bakterií. Možná si myslíte, že nejšpinavější je toaleta, i když ji pravidelně čistíte, ale mýlíte se. Velké množství bakterií se nachází jinde.

Klávesnice

Na klávesnici nenajdete jen prach, ale i spoustu dalších nečistot. Pokud používáte svůj počítač denně, nejspíš si ani neuvědomujete, že na něj přenášíte spoustu bakterií. Někdo vám zavolá, zvednete telefon, z něj si nasbíráte spoustu bacilů a poté předěláte své ruce rovnou na klávesnici.

Někdy možná nemáte moc času a přinesete si k počítači jídlo. Pokud si důkladně neumyjete ruce, nanesete na něj mastnotu ze svých prstů. Nemusí jít jen o jídlo, během dne sáhnete na spoustu věcí a poté si zapnete počítač. Bylo by prospěšné klávesnici čistit často navlhčeným hadrem, abyste z ní alespoň část bakterií dostali.

Houbička, kterou myjete nádobí

Houbičkou vyčistíte veškerou špínu z talířů, skleniček a hrnců. Většina lidí však zapomíná na to, že na samotnou houbičku se dostane velké množství bakterií ze špinavého nádobí. Ideální by bylo, kdybyste si po týdnu mytí nádobí vzali novou.

Pokud neustále nechcete kupovat novou houbičku, vyvařte ji v horké vodě či ji vložte na několik minut do mikrovlnky. Těmito způsoby se zbavíte téměř všech bakterií.

Ložní prádlo

Ložní prádlo byste měli měnit alespoň jednou za čtrnáct dní. Pokud by se vám ho chtělo převlékat každý týden, bylo by to ještě lepší. Nachází se na něm totiž spousta bakterií. Teplo pod peřinou je totiž ideální k jejich množení. Navíc vám do postele padají vlasy, na kterých je maz. Kromě praní byste měli ložní prádlo vyklepávat a větrat.

Kartáčky na zuby

Když si čistíte zuby, přenášíte z nich na kartáček bakterie. Ty se tam časem množí a vrací se vám zpátky do pusy, protože patrně kartáček neměníte každý týden. Jak využít starý kartáček při úklidu domácnosti?

Doporučuje se používat jeden zubní kartáček zhruba tři měsíce. Vzhledem k množství bakterií by bylo vhodné ho měnit jednou za měsíc. Pokud se vám do toho nechce, vyvařujte ho alespoň občas v horké vodě.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové našli první lidskou pec starou přes šest tisíc let

Tech

Americké ponorky se budou schovávat v norském podzemním zařízení známém z Jamese Bonda

Dům a zahrada

I zahrada potřebuje na podzim generální úklid. Připomeňme si, na co nezapomenout

Zavřít reklamu