Tipy, jak na zapáchající koš. Překvapivě vám s ním pomůže tampon nebo stelivo

 Tipy a inspirace 
01. června 2021 09:20 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
V odpadcích končí také zbytky jídla Pixabay
Odpadkový koš je součást každé domácnosti. Proto určitě není příjemné, pokud se z něj line nepříjemný zápach. Co s tím?

Asi nejvíce zapáchající věcí každé domácnosti jsou odpadkové koše. Není se čemu divit. Mohou za to různé zbytky potravin, které se v něm rozkládají. A k těm největším původcům zápachu patří maso, ryby a mořské plody, které správně do koše vůbec nepatří. Ovšem ne každý má k dispozici popelnici na bioodpad a i když pečlivě zbytky masa zabalíte do sáčku, někdy se stane, že se zápach přesto začne tvořit a doslova vám zamoří celý byt. Stačí znát několik triků, které vám jej pomohou snadno zlikvidovat.

Zkuste to s tamponem

Samozřejmě, že nejlepším způsobem, jak se zbavit zápachu, je vynést koš. Pokud to ale z nějakého důvodu nemůžete, pak vám poradíme opravdu účinnou fintu. Postačí vám k tomu obyčejný dámský tampon a esenciální olej (levandulový, citrusový, z čajovníku, eukalyptu). Několik kapek (stačí 5-15) aplikujte na tampon a vhoďte jej do koše. Během chvíle vám bude vonět naprosto celá kuchyně.

Prevence je základ 

Někdy se stane, že i když používáte sáčky, koš přesto všechno zapáchá. I zde máme řešení. Do prázdné nádoby vysypejte na dno trochu sody nebo kypřicího prášku. Nechejte jej 10 minut působit. Během této doby soda absorbuje všechny nežádoucí pachy. Pak stačí koš vymýt, nechat uschnout a máte koš opět jako nový. Takovouto důkladnou očistu byste měli svému koši dopřát pravidelně jednou za čtrnáct dní.

Noviny

Poměrně velkou službu vám mohou udělat staré noviny, které dokáží skvěle pohlcovat vlhkost. A nejenom tu. Hravě si poradí ze zápachem. Stačí jimi vyložit koš a máte po starosti. Noviny můžete využít ještě na odstranění zápachu i z jiných věcí, o kterých jsme psali zde.

Kočičí stelivo

Máte-li doma kočku, pak se u vás určitě najde také stelivo. Tento speciální písek, který dokáže pohltit zápach i vlhkost, můžete použít ze stejného důvodu i do odpadkového koše. A pokud máte u domu velkou popelnici, která vám rovněž zapáchá, stelivo je ideální volbou, jak se tohoto nepříjemného aroma zbavit. Je přitom jedno, jaké stelivo použijete. Podobnou službu vám udělá i drť z hnědého uhlí. Nechejte ji působit přes noc a máte po zápachu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Nevyhýbejte se konzumaci příloh. Brambory obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Tech

Záhadný error na ISS. Helmy astronautů se plní vodou