Budete se divit, z čeho všeho noviny pohltí zápach

Noviny dokáží pohlcovat pachy
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
04. března 2020 17:57 / Pixabay
  11   0
Noviny nejsou dobré jen na čtení, mají ještě další skvělou funkci, proto je nevyhazujte, ale raději schovejte. Budou se vám jistě hodit.

Noviny totiž dokáží pohlcovat pachy a díky tomu poslouží jako skvělý odstraňovač zápachů. Divili byste se, na jaké všechny věci můžete noviny použít k eliminování nepříjemného zápachu.

Do zapáchajících či mokrých bot

Použití starých novin v boji proti zapáchajícím či mokrým botám je mezi lidmi asi nejznámější. Jaký je ale správný postup? Nejprve je důležité boty dostatečně omýt, a to zvenčí i zevnitř, poté je vhodné je důkladně vysušit. Až po vysušení bot přijde řada na vycpání bot novinami jakožto pohlcovače pachu. Jak na to? Noviny zmuchlejte a vyložte jimi vnitřek obuvi, takto nechte působit 1 až 2 dny, tiskoviny tak nasají přebytečnou vlhkost a pachy. Pro voňavější efekt pak ještě můžete do bot přidat pytlíčky zeleného čaje, to je taková finta navíc. Dále jsme psali také například o tom, jak v zimě boty ochránit tak, aby vám sloužily co nejdéle.

Do odpadkového koše

Noviny skvěle sají pachy, proto se hodí také do koše, ale možná jinak, než byste mysleli. I zde lze využít staré noviny. Pokud je použijete jako vycpávku do páchnoucího koše, uvidíte, že se vám jejich užití osvědčí a nepříjemný zápach z vašeho koše na dobro zmizí. Ostatně za vyzkoušení nic nedáte.

Do plastových krabiček na jídlo

Mnoho lidí si nosí jídlo do práce v plastových krabičkách. Problémem tohoto zvyku bývá, že z krabiček jen tak nedostanete pachy po obědech a zejména pak po těch aromatičtějších. Dost možná vám s těmito zápachy zase pomohou noviny. A jak na to? Postačí, když do plastových nádob v době, kdy je nepoužíváte, strčíte natrhané a zmačkané noviny. Výsledek uvidíte sami.

Na zapáchající oblečení

Vaše oblečení snadno načichne různými nepříjemnými pachy z okolí, ať už jde o pachy z hospody či třeba od kouře zvenku. Co s tím? Opět se vám budou hodit noviny, které zápach z oblečení spolehlivě odstraní. Jak na to? Noviny prostě zmačkejte a vycpěte s nimi načichlé oblečení co nejvíce, to znamená že u kabátu vycpávejte rukávy a u kalhot zase vyplňte novinami nohavice. Takto nechte ideálně přes noc anebo alespoň 4 hodiny. Poté sami uvidíte nebo spíše ucítíte rozdíl.

Na nejrůznější věci

Noviny vám ale pomohou i u dalších věcí, jako například na zapáchající šuplík, starý kufr či tašku, ale také třeba na termosku. A jak na to? Vyložte tyto věci zmuchlanými novinami a nechte je působit 1 - 2 dny. Zase můžete přidat pytlíčky zeleného čaje, díky kterým budou věci voňavější než původně.

Závěr

Ať už starým novinám věříte nebo ne, určitě to stojí za zkoušku a kdoví, třeba pak proti pachům budete noviny používat pravidelně. Pořád je lepší tuto metodu vyzkoušet, než si místo toho zacpávat nos nad zapáchajícími věcmi. Dále čtěte: Kalhotky, které nemusíte prát déle než týden existují. Dánové představili speciální materiál.

Blanka Štiková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Proč je sluneční koróna teplejší než povrch samotné planety? Mohou za to magnetické vlny

Tech

Nové obrněné vozidlo britské armády je tak špatné, že se z něho dělá vojákům špatně

Dům a zahrada

Cukety můžete pěstovat i v truhlíku. Stačí jen dodržet pravidla jejich pěstování

Zavřít reklamu