Silný zápach v lednici je velmi nepříjemný. Víme, jak se jej zbavit

Zjistěte, jaké potraviny zápach způsobují
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
13. března 2021 10:29 / Depositphotos
  1   0
Zápach jednou za čas přepadne každou chladničku. Když vás při jejím otevření ovine nepříjemný odér, patrně hned pocítíte nechuť k jídlu. V tu chvíli možná i zapomenete, co jste si z ní chtěli vzít. Nezoufejte, zápach z lednice lze vymýtit efektivně. Stačí vědět, jak na to.

Zápachu v chladničce se někdy můžete zbavit snadno pomocí pohlcovačů pachu. Nemusí to však vyjít vždy. Odstraňování silného odéru nebude příliš náročné, ale sebere vám nějaký čas. Pokud však nechcete vytahovat potraviny ze zasmrádlé lednice, nemáte na výběr.  

Najděte zdroj zápachu

V prvé řadě zjistěte, proč se z lednice nepříjemný odér line. Důkladně si prohlédněte veškeré potraviny, protože minimálně jedna z nich bude nejspíš zkažená. Vyhoďte ji, a s ní ideálně i další pokrmy, které zápach přejaly. V lednici by nemělo zůstat vůbec nic.

Budete ji muset velmi důsledně vyčistit. Zkontrolujte odtokový kanálek. Pokud je to nutné, uvolněte jeho průtok. Vysuňte i všechny police a šuplíky. Nezapomeňte odsunout ledničku a podívat se dozadu. Když už provádíte kompletní úklid, odstraňte odtamtud prach a usazenou špínu.

Vyčistěte lednici octovou vodou

Vnitřek lednice kompletně vydrhněte octem. Dokáže totiž dezinfikovat i pohlcovat nepříjemné pachy. Smíchejte ho s vodou v poměru jedna ku jedné a můžete se pustit do práce. Pokud vám ocet doma chybí, můžete namísto něj použít citron. Vymačkejte z něj co nejvíce šťávy a smíchejte ho s trochou vody. Po generálním úklidu ještě vytřete chladničku do sucha, aby se vám tam nezačaly množit plísně.

Umístěte do lednice pohlcovače zápachu

Pokud se nepříjemný zápach v lednici ještě trochu drží, vložte do ní pohlcovače pachu. Nemusíte kupovat nic speciálního, budou vám stačit ingredience, které najdete v domácnosti. Pohltí zápach a lednici krásně provoní. Stačí si z nich vybrat.

Nachystejte si malý talířek, na který vysypejte buď čerstvě mletou kávu, jedlou sodu, kypřicí prášek, nakrájené citrusové ovoce nebo použité čajové pytlíčky. Přísady jednou za několik dní vyměňte, protože postupně vyčichnou. Neustálé obměňování ingrediencí bude zároveň fungovat jako prevence před jinými zápachy. Dále čtěte: Jak dlouho vám vydrží jídlo v chladničce při výpadku proudu?

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Tech

Pozemní systém vesmírného teleskopu, který bude technologickým skvostem, se konečně posouvá do testovací...

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Zavřít reklamu