Dětský pudr a jeho využití v domáctnosti

Zkuste využít dětský pudr k vyřešení některých problémů, které vás trápí.
 Tipy a inspirace 
08. března 2016 17:15 / Internet
  0   0
I když doma nemáte dítě, které by pudr potřebovalo, určitě by vám v domácnosti neměl chybět. Má totiž několik způsobů využití, které byste měli poznat a vyzkoušet.

Pokud máte oblečení zašpiněné mastnými fleky, aplikujte na látku dětský pudr. Nasypte ho na skvrnu a přejíždějte po ní kouskem vaty. Zubním kartáčkem nebo kartáčem potom pudr setřete. V případě nutnosti opakujte, dokud se pudru nepodaří nasát všechnu mastnotu. Oděv následně normálně vyperte.

Pomůže i u starých a zatuchlých knih. Jednoduše poprašte stránky pudrem, nechejte působit několik hodín a následně prášek ze středu stránek vytřepejte. Pudr nasaje vlhkost a nepříjemný zápach. Podobně účinně funguje i jedlá soda.

Když už je řeč o zápachu, dětský pudr můžete aplikovat i na obuv. Předtím ji ale důkladně vysušte. Jednoduše nasypte pudr do bot, nechejte několik hodin působit a pudr vytřepejte. Boty už nebudou nepříjemně zapáchat.

Máte doma vrzající podlahy? I s nimi vám dokáže dětský pudr pomoct. Nasypte ho do spár v podlaze. Mimo to, že utlumí nepříjemné zvuky, odplaší i mravence a jiný hmyz.

Pokud rádi hrajete karty, určitě jste si všimli, že starší sady se časem můžou začít lepit. Když karty poprášíte pudrem, lepení zabráníte.

Můžete ho vyzkoušet nasypat do misky a uložit do skříně mezi oblečení. Pohltí případnou vlhkost a jemně provoní oblečení. Takto se dá aplikovat i na starší nepříjemně zapáchající koberce. Posypte je pudrem, nechejte působit několik hodin a následně je pořádně vyprašte. V případě nutnosti opakujte, dokud pudr nepohltí vlhkost a zápach.
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Archeologové našli první lidskou pec starou přes šest tisíc let

Tech

Americké ponorky se budou schovávat v norském podzemním zařízení známém z Jamese Bonda

Dům a zahrada

I zahrada potřebuje na podzim generální úklid. Připomeňme si, na co nezapomenout

Zavřít reklamu