خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Dětský pudr a jeho využití v domáctnosti

Zkuste využít dětský pudr k vyřešení některých problémů, které vás trápí.
 Tipy a inspirace 
08. března 2016 17:15 / Internet
  0   0
I když doma nemáte dítě, které by pudr potřebovalo, určitě by vám v domácnosti neměl chybět. Má totiž několik způsobů využití, které byste měli poznat a vyzkoušet.

Pokud máte oblečení zašpiněné mastnými fleky, aplikujte na látku dětský pudr. Nasypte ho na skvrnu a přejíždějte po ní kouskem vaty. Zubním kartáčkem nebo kartáčem potom pudr setřete. V případě nutnosti opakujte, dokud se pudru nepodaří nasát všechnu mastnotu. Oděv následně normálně vyperte.

Pomůže i u starých a zatuchlých knih. Jednoduše poprašte stránky pudrem, nechejte působit několik hodín a následně prášek ze středu stránek vytřepejte. Pudr nasaje vlhkost a nepříjemný zápach. Podobně účinně funguje i jedlá soda.

Když už je řeč o zápachu, dětský pudr můžete aplikovat i na obuv. Předtím ji ale důkladně vysušte. Jednoduše nasypte pudr do bot, nechejte několik hodin působit a pudr vytřepejte. Boty už nebudou nepříjemně zapáchat.

Máte doma vrzající podlahy? I s nimi vám dokáže dětský pudr pomoct. Nasypte ho do spár v podlaze. Mimo to, že utlumí nepříjemné zvuky, odplaší i mravence a jiný hmyz.

Pokud rádi hrajete karty, určitě jste si všimli, že starší sady se časem můžou začít lepit. Když karty poprášíte pudrem, lepení zabráníte.

Můžete ho vyzkoušet nasypat do misky a uložit do skříně mezi oblečení. Pohltí případnou vlhkost a jemně provoní oblečení. Takto se dá aplikovat i na starší nepříjemně zapáchající koberce. Posypte je pudrem, nechejte působit několik hodin a následně je pořádně vyprašte. V případě nutnosti opakujte, dokud pudr nepohltí vlhkost a zápach.
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Kam v kuchyni uložit neskladné poklice? Tyto nápady vás ohromí
Chcete se pochlubit jedinečným designovým kouskem? Vyrobte si sami garnýž!
Vytvořte si krásný, elegantní koš z lana
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kdo může za vyhynutí tohoto ptačího obra?

Tech

Toto těžce pancéřované monstrum odolá nejsilnějším explozím. Zachránilo také českou posádku

Dům a zahrada

Před nástupem zimy vás na zahradě čeká několik úkolů, které je třeba stihnout