Jak udržet skleněný nábytek lesklý a bez šmouh
Existuje však způsob, jak se o skleněný povrch starat, aniž byste ho leštili několikrát za den.
Tipy na čištění
Skleněný nábytek může být skvělým doplňkem vašeho domova, ale tyto kousky se mohou rychle změnit z lesklého na špinavý. "Abyste udrželi skla čistá, nezapomeňte každý týden utírat prach mikrovláknem, abyste odstranili všechny skvrny, které se mohly usadit na povrchu,“ říká bytová designérka Lauren Bowen. "Chcete-li dosáhnout hlubšího čištění, abyste odstranili šmouhy, otisky prstů nebo skvrny, můžete buď použít čistič skla na zrcadlo nebo si vyrobit vlastní přísady přímo doma.“ Lauren navrhuje smíchat stejné díly octa a vody do láhve s rozprašovačem. Čisticí roztok pak stačí setřít hadříkem z mikrovlákna, protože ten nejlépe funguje pro lesk bez šmouh.
Bezpečnost a údržba
Vzhledem k tomu, že skleněný nábytek je do jisté míry křehký, navrhuje Lauren každý měsíc kontrolovat, zda na vašich kouscích nejsou praskliny nebo zubaté hrany, které by mohly vzniknout opotřebením a jež mohou být nebezpečné pro vaši rodinu a domácí mazlíčky.
Preventivní péče
Abyste předešli tvorbě šmouh, můžete rovněž vyzkoušet produkty, které slibují ochranu skleněných povrchů právě před jejich tvorbou a dalším poškozením. Jedná se mimo jiné i o produkty s nanotechnologií.
Tyto produkty dokáží na povrchu skla vytvořit ochranný filtr, na který se nečistoty nedokáží tak dokonale zachytit. Rovněž dokáží skleněný povrch do jisté míry ochránit před poškrábáním a dalším mechanickým narušením.
Prevence je tedy důležitá. Pokud svůj konferenční stolek správně ošetříte, budete mít posléze méně práce s odstraněním šmouh, otisků po skleničkách a dalších nečistot. Navíc k tomu už si doma sami vyrobíte octový čistič. Dále čtěte: S mastnou digestoří či spálenými hrnci si s pomocí jednoduchých triků poradíte raz dva.