Expert na prádlo odhalil překvapivý trik, jak udržet deky super měkké

Do měkké deky se rádi zachumláme
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
14. října 2020 10:35 / Depositphotos
  0   0
Podzim je oficiálně tady. Teplota klesla a se změnou ročního období přichází i změna šatníku a domácího vybavení.

Pokud si už chystáte deky, kterými si během chladných večerů budete přikrývat na svém gauči, je tu několik triků od Deyana Dimitrova, díky kterým budou vaše deky krásně měkké. 

Přikrývky perte s octem

Po několika měsících, kdy deky ležely složené někde ve skříni, je každé pletené zboží potřeba osvěžit.

"I když je lákavé dát prostě svetry nebo deky do aviváže, aby byly měkčí, přírodní alternativy jsou často stejně dobré, nebo dokonce efektivnější,“ vysvětluje Dimitrov. "Deky namočte na asi 20 minut do bílého octa a vodného roztoku, propláchněte a nechte je uschnout naplocho." To samé můžete udělat i se svetry.

Pak už můžete deky zase prát na jemný a krátký program v pračce a proceduru s octem můžete opakovat podle potřeby až do jara.

Kupujte vždy deky s přírodním vláknem

Ano, jsou dražší, ale vyplatí se. "Mnoho vlněných svetrů a přikrývek není vyrobeno ze 100% vlny,“ říká Dimitrov. "Jelikož se některá vlákna třou více než jiná, mohou různé kombinace způsobit na vaší pokožce podráždění."

Když můžete, Dimitrov doporučuje zvolit vysoce kvalitní přírodní vlákna, jako je bavlna, kašmír a vlna. Tyto látky budou příjemnější pro vaši kůži a v neposlední řadě budou i teplejší.

Pořiďte si před zimou doplňky, díky kterým bude váš domov působit tepleji

Polštáře a přehozy jsou přímo ideální pro vytvoření útulného pocitu v chladnějších měsících. A nejsou jen pěknou dekorací na pohled. Mají také bonus navíc, neboť poskytují další praktickou vrstvu izolace.

"Záclony s tepelnou podšívkou pomáhají udržovat teplo a koberce mohou působit mimořádně útulně. Zejména pokud máte dlaždicovou nebo laminátovou podlahu,“ zdůrazňuje Dimitrov. "Koberce udržujte v čistotě pomocí parního čističe a nepěnového čisticího prostředku na koberce, aby vypadaly stále svěže a nově.“

V žádném případě se tedy na zimní měsíce nebojte váš domov vybavit teplými doplňky, které se hodí dokonce i do ložnice. Vypadají krásně a jsou praktické. Dále čtěte: Jak poznáte, že je postelová matrace již opotřebovaná a je správný čas ji vyměnit.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Sekačka s tupým nožem je za trest. Trávu neposečete a navíc zničíte motor

Zavřít reklamu