Lidé často chybují a vysávají i věci, které ničí vysavač

Vysavač není schopný vysát vše
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
02. února 2020 15:06 / Depositphotos
  3   3
Vysavač je důležitý pomocník v domácnosti. Většina lidí jej používá několikrát týdně. Málokomu se chce ručně zametat podlahu. Nevhodným použitím jej však můžete poměrně jednoduše zničit. Zjistěte, co byste neměli nikdy vysávat, abyste si nemuseli za chvíli pořizovat nový.

Běžný vysavač je určen k vysávání prachu, vlasů, drobečků či dalších malých nečistot. Někteří však vysávají prakticky všechno, co jim přijde pod ruku, což je špatně. Rapidně tím zkrátí jeho životnost, anebo vysavač rovnou zničí. Nedělejte podobné chyby.

Střepy

Každý někdy nešťastnou náhodou rozbije třeba sklenici nebo talíř. Nezjednodušujte si uklízení střepů tím, že je vysajete. Mohou vám uvíznout v hadici a nenávratně ji poškodit. Není vyloučeno, že vám střepy mohou protrhnout sáček od vysavače.

Pokud nechcete přijít o vysavač, raději velké střepy ručně posbírejte a menší zameťte. Když chcete uklidit miniaturní střepy, které jsou na podlaze sotva vidět, vezměte si na pomoc izolepu. Nalepte ji na podlahu, zachytí totiž i ty nejmenší střepy.

Chuchvalce vlasů

Když vysajete malé množství vlasů, vysavači se nic nestane. Měli byste si dávat pozor zejména na velké chomáče. Poměrně snadno by vám mohly ucpat vysavač. Bude plný vlasů, takže bude špatně vysávat.

Zůstanou vám pak na podlaze nečistoty, i když jste je vysáli. To stejné se vám stane, když nebudete vysavač pravidelně čistit. Ucpat se může prakticky vším po nějaké době, pokud jej neočistíte zevnitř.

Voda

Rozhodně nevysávejte vysavačem žádnou tekutinu. Nedělejte to ani v případě, že rozlijete vodu a nebudete mít čas podlahu důkladně vysušit. Tekutina z podlahy se můžete dostat do motoru vysavače a tím jej může kompletně zničit.

Do vysavače by se neměly dostat ani vlhké nečistoty. Z vlhka by mohla ve vysavači vzniknout plíseň, což by opět mohlo vést k jeho nefunkčnosti.

Menší předměty

Pokud máte doma děti či zvířata, patrně není nic výjimečného, že se vám v domácnosti povalují různé věci. Může jít o lego, mince či malé figurky. Jednoduše všechno, co dokáže projít přes trubici vysavače. Malé předměty mohou poškodit ventilátor či motor vysavače.

Ve chvíli, kdy zjistíte, že jste vysáli nějakou věc, vysavač hned vypněte a předmět z něj vyndejte. O tom, proč byste neměli nikdy skladovat věci pod postelí, si přečtěte zde.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Dříve se hojně jedla zvířata, která bychom dnes na talíři rozhodně mít nechtěli

Tech

Na co si dát pozor při výběru sportovního náramku či chytrých hodinek, abyste nebyli zklamaní

Dům a zahrada

Červenec na zahradě je ve znamení práce. Je třeba hnojit, zalévat i sklízet plody

Zavřít reklamu