Mastný filtr od digestoře? Za pár minut bude zase jako nový

Mřížka od digestoře bývá jedna z nejšpinavějších věcí v kuchyni
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
27. srpna 2019 17:35 / Pinterest
  0   0
Špatně vám odsává digestoř? Možná je na vině zanesená mřížka. Tu je totiž potřeba pravidelně čistit. K tomu vám stačí prostředky, které určitě máte doma.

Kdy jste naposledy myli mřížku u digestoře? Pokud si na tuto činnost pamatujete už jenom matně nebo vůbec ne, je nejvyšší čas s tím něco dělat. Vrstva lepkavé špíny nejenomže vypadá dost nevábně, ale především to má neblahý vliv na funkčnost digestoře. Pusťte se proto do čištění co nejdříve. Ale ne chemickou cestou. Ty nejlepší a nejúčinnější čistící prostředky často najdete doma.

Co dýcháte

V zásadě můžeme digestoř považovat za nejšpinavější věc v naší kuchyni, která kromě toho, že vypadá nevábně, ještě navíc zapáchá od starého oleje a dalších nečistot. To vše má samozřejmě negativní vliv i na vaše zdraví. Protože všechny tyto výpary dýcháte, což neprospívá alergikům ani zdravým lidem. Je zbytečné trápit se ucpaným nosem, dusivým kašlem nebo špatným dýcháním. Raději myslete na pravidelnou očistu filtrů digestoře, a to alespoň jednou ročně. S těmito jednoduchými triky to jistě zvládnete i vícekrát.

Citronová koupel

Skvělý pomocník při úklidu je kyselina citronová. Smíchejte 4 polévkové lžíce soli a 3 čajové lžičky kyseliny citronové s litrem vody. V této lázni nechejte chvíli mřížky od digestoře vyvařit a pak je omyjte. Budou vypadat jako nové.

Vsaďte na sodu

Žádný úklid se neobejde bez sody. Připravte si velký hrnec, aby se do něj mřížka vešla a ohřejte v něm vodu tak, aby byla dostatečně horká, ale nevařila se. Nasypejte do ní celý balíček jedlé sody a do tohoto roztoku ponořte mřížky. Nechte působit dle míry znečištění. Soda skvěle zafunguje a uvidíte, že filtr budete mít během chvíle jako nový.

Když nic nepomůže 

Pokud máte filtr až tak zamaštěný, že ani jeden z předchozích postupů nepomohl, pak sáhněte po opravdu silném prostředku. Vložte filtry do 3,5 litru horké vody smíchané s 1/2 šálkem amoniaku. Tuto práci ale nejlépe dělejte někde venku na zahradě nebo si při ní doma otevřete všechna okna dokořán. Pomocí amoniaku můžete vyčistit také litinové mřížky sporáku. Jak na to i další tipy jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci posílali signály na Měsíc. Nakonec jeden dostali zpátky

Tech

Rusko vyzvedne ze dna moří jaderné reaktory z potopených ponorek. Mohou způsobit obrovskou katastrofu

Dům a zahrada

Nezkazte si grilování špatným masem. Poradíme, jaké maso zvolit, abyste si užili gastronomický zážitek

Zavřít reklamu