Špatně umístěný wi-fi router rapidně snižuje sílu signálu. Neděláte také tyto chyby?

 Technika 
11. srpna 2019 08:58 / Veronika Prášilová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vyplatí se věnovat chvilku správnému umístění wi-fi routeru Depositphotos
Málokterá domácnost funguje v dnešní době bez připojení k internetu. Někdo síť využívá výhradně k práci, v mnoha rodinách je však také zdrojem televizního příjmu či zárukou fungování novodobých smart technologií. Ať už je důvod jakýkoliv, je pro nás důležité, aby internet dobře a naplno fungoval.

Pojďme se podívat, jak tomu můžeme sami pomoci.

Nejlepší je přímá viditelnost

Pokud máme zařízení připojeno k internetu přímo kabelem, pak je špatné fungování eliminováno pouze na problémy se samotným připojením. Ve většině domů a bytů však v dnešní době funguje připojení na bázi wi-fi routeru, díky kterému se internetový signál šíří po celé domácnosti do více zařízení najednou. A tady už mohou nastat problémy.

Aby vám wi-fi připojení fungovalo bez komplikací, měl by být wi-fi router pokud možno v přímém dosahu zařízení, které z něj signál čerpá. Jednoduše řečeno, pokud například naše televize, která neustále zpracovává obrovské objemy dat, čerpá signál z routeru, měla by na sebe tato zařízení "vidět". Není tedy možné, aby byl wi-fi router v pracovně a chytrá televize v obýváku o dvě místnosti dál. V takovém případě je vhodné pořídit si druhý router anebo v ideálním případě připojit televizi k internetu kabelem.

Do skříně rozhodně ne

Pro přenos signálu je mimo jiné důležitá tloušťka zdí, která může průchodnost signálu výrazně omezovat. Také v případě, že jsou obě zařízení v jedné místnosti, měli bychom zajistit, že mezi nimi nebudou zbytečné překážky. Možná se to zdá úsměvné, ale není vhodné například schovat router do skříňky a očekávat správný přenos signálu.

Která zařízení ruší signál

Čím více překážek na cestě od modemu k zařízení je, a to včetně počítače či notebooku, tím slabší a nestabilnější signál bude. Musíme počítat také s tím, že k výpadkům připojení mohou přispívat také zařízení či spotřebiče, jež fungují na podobné frekvenci. V blízkosti wi-fi routeru by se proto neměla nacházet mikrovlnná trouba nebo bezdrátový telefon pevné linky. Stejné potíže může vyvolat blízkost rádia nebo dokonce pračky.

I natočení antén může hrát roli

Myslete také na bezpečnost, takže nenechávejte wi-fi router položený na zemi. Jednak si zbytečně blokujete signál okolním nábytkem, a také hrozí, že o router zakopnete nebo se vám na něj podívá pes. Vhodné umístění je například na parapetu, případně ve speciálním držáku na stropě. Nezapomínejte také na správné natočení antének wi-fi routeru, kdy často závisí příjem signálu na tom, že jedna anténa míří vertikálně a druhá horizontálně.

Při hledání vhodného poskytovatele internetu nezapomeňte myslet na to, k čemu budete připojení nejčastěji využívat. Důležitý je počet zařízení, objem stahovaných dat i způsob jejich přenosu. Na co byste se měli zaměřit, se dozvíte v našem dalším článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Dům a zahrada

Nepodceňujte klování a agresivitu mezi slepicemi. Zabraňte katastrofě včas

Zavřít reklamu