Chystáte se na dovolenou? Poradíme vám, co dělat s kytkami, aby vám neuvadly

 Tipy a inspirace 
10. srpna 2019 18:02 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
O své milované kytky nechce nikdo přijít Shutterstock
Máte před sebou několik dní dovolené, které hodláte strávit daleko od domova? Máte strach, že vám vaše květiny uschnou, když je nebudete moct pravidelně zalévat? Inspirujte se následujícími tipy, díky kterým budou květiny v pořádku i bez vaší přítomnosti.

Blíží se vám dovolená, na kterou jste se dlouho těšili. Problém je, že se bojíte, aby vám neuhynuly květiny, které jste tak pracně pěstovali. Nenašli jste nikoho, kdo by vám je pravidelně chodil zalévat, nebo nemáte k nikomu takovou důvěru, abyste mu svěřili klíče od své domácnosti? Nevěste hlavu. Udržet kytky na živu lze i bez pravidelného zalévání, ale musíte je na to připravit.

Několik dní před odjezdem své kytky zalévejte opravdu hodně

Pokud odjíždíte na dovolenou delší než pět dní, zalévejte své květiny zhruba tři dny před odjezdem minimálně dvakrát denně. Pochopitelně je trochu přelijete, ale pro jednou to zvládnou. Díky přelití v sobě udrží déle vlhkost. Nezapomeňte jim postříkat listy vodou z rozprašovače.

Nachystejte květinám zásobu vody s pomocí PET láhve

Na každý truhlík a květináč si připravte jednu PET láhev. Do víčka udělejte jednu nebo více malých dírek. Bude to trochu mravenčí práce, ale rostliny to zachrání. Naplňte láhev vodou a otočte ji vrškem dolů.

Vyhrabte místo v hlíně a PET láhev tam dobře upevněte, aby se nepřevrátila. Voda z láhve bude do hlíny kapat několik dní, takže se nemusíte bát, že vaše oblíbené květiny zahynou. Pokud budete chtít zavlažit velkou rostlinu, musíte jí připravit dvě až tři láhve.

Dejte květiny do vany či sprchy

Pokud máte doma hodně květin, je nepraktické, abyste do každé z nich dávali minimálně jednu PET láhev. To můžete udělat pouze s vašimi nejoblíbenějšími rostlinami. Zbylé květiny dejte do vany či sprchy bez misek. Pod ně položte ručník napuštěný vodou.

Těsně před odjezdem všechny květiny důkladně osprchujte. Pár dní budou vysávat z ručníku vodu, a díky tomu v sobě udrží déle vlhkost.

Pořiďte si gelové kuličky

Další věc, kterou pro své květiny můžete udělat, je pořídit si zavlažovací kuličky. Absorbují a zadrží v sobě vodu na několik dní. Položíte je na několik hodin do vody, kde nabobtnají a zvětší se.

Vylijete z kuliček přebytečnou vodu a přidáte je do květináčů. Můžete je smíchat s hlínou, nebo v nich nechat rostlinu samotnou. Různým květinám sluší odlišné vázy. Jak je vybrat?.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan Markle obviněna vlastní sestrou z nezájmu o otce. Ten dostal mrtvici

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu