Dostávají stěny od dveří a klik pořádně na frak? Problém lze velmi snadno řešit

Dveřní zarážka může být i hezkou dekorací
📷
Dalších 7 fotografií v galerii
 Interier 
08. ledna 2019 14:04 / Shutterstock
  0   0
Pokud se ve vaší domácnosti doslova netrhnou dveře, dost možná řešíte problém, že vaše omítka a stěny dostávají od dveří a klik pořádně na frak. Přitom to tak nemusí být. Stačí si pořídit dveřní zarážku.

Zarážka dveří slouží k eliminaci nárazu dveřního křídla. Ochrání vaši omítku a stěnu před nárazem dveří. Prudký náraz dveří dokáže i odloupnout kus omítky a vy pak musíte shánět zedníka, který poničené zdi zase opraví. A trpí i kliky, které se častým boucháním o zeď mohou zničit. Přitom se těmto nepříjemnostem lze docela snadno vyhnout, stačí si pořídit dveřní zarážku.

Dveřní zarážka navíc může plnit i funkci estetickou. Lze totiž vybrat takové, které oživí místnost nebo ji jen jemně dozdobí. Protože je spousta motivů i materiálů, ze kterých jsou dveřní zarážky vyrobeny, tak si své najde určitě každý. Tohoto praktického pomocníka ocení hlavně rodiny s dětmi, hodí se ale do každé domácnosti.

Na stěnu i do podlahy

Každému vyhovuje něco jiného, a stejné je to i v případě dveřních zarážek. Existuje totiž mnoho typů. V zásadě se musíte rozmyslet, zda si pořídíte zarážku, která se instaluje do podlahy, nebo takovou, kterou umístíte na zeď. Funkčnost obou typů je stejná, takže vyloženě záleží na vkusu každého. O tom, podle čeho vybrat domů dveře, jsme psali zde.

Jde to i bez vrtání

Někoho může od instalace dveřní zarážky odradit to, že se výrobek musí do zdi nebo do podlahy přišroubovat. Jenže to jsou zbytečné obavy. Pokud vám vrtání z jakéhokoliv důvodu vadí, můžete si vybrat i z dveřních zarážek, které stačí jednoduše položit na místo. Volně stojící dveřní zarážky se vyznačují vysokou hmotností, takže je není potřeba jakkoli napevno montovat, a i přesto každý běžný tlak či náraz dveřního křídla bez problému ustojí.

Rozličný materiál

Provedení dveřních zarážek je velmi rozličné. Cenu udává nejen vzhled, ale i materiál. Nejlevnější zarážky jsou z gumy a dáte za ně třeba jen 15 korun. Za pár desetikorun už můžete koupit zarážku z plastu. Kvalitnější nerezové zarážky lze pořídit už od stokoruny. Pokud si připlatíte, můžete si dát na podlahu i zarážku z litiny, která se může stát nejen praktickým pomocníkem, ale i zajímavým designovým prvkem. Do ložnice nebo do dětského pokoje se pak hodí roztomilé plyšové zarážky ve tvaru nejrůznějších zvířátek. Kdo má zase byt vybavený v přírodním duchu, může si koupit dveřní zarážky ze dřeva.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Austrálii byl objeven obří trilobit, který byl děsivým predátorem v období prvohor

Tech

Bezpečnostní riziko v našich domovech? Robotický vysavač dokáže shromažďovat citlivá data

Dům a zahrada

Potřebujete rychle vypulírovat sedačku nebo koberec? Pomůže vám silná trojice čističů

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu