Potřebujete opticky zvětšit byt? Vyzkoušejte tyto osvědčené triky

Velké divy dokáží i šikovně rozmístěná zrcadla
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
12. září 2018 10:36 / Depositphotos
  0   0
Ne každý žije v rozlehlém domě nebo prostorném bytě. Pokud patříte mezi ty, jejichž byt zrovna neoplývá velkými rozměry, určitě vám přijdou vhod fígle, jak své bydlení alespoň opticky rozšířit.

Pokud toužíte po krásném a vzdušném prostoru, ale ve skutečnosti se tísníte v malé garsonce nebo bytě o pár metrech čtverečních, máme pro vás řešení. Existuje totiž několik skvělých rad, jak i z malého pokoje vytvořit zdánlivě prostornou místnost. Vyzkoušejte to, možná budete sami překvapeni, jak skvělého výsledku dosáhnete.

Pořádek

Možná to neslyšíte rádi, ale pořádek je v malém prostoru hodně klíčový. I pár věcí, které odložíte tam, kde nemáte, vytvoří dojem velkého nepořádku. Obecně platí, že čím méně věcí bude na povrchu, tím lépe. I noviny nebo časopisy je dobré schovat do šuplíku nebo do krabice, než mít někde v rohu neúhlednou hromadu tiskovin. Totéž platí o kopě nezařazeného oblečení.

Minimum nábytku

Malým bytům neprospívá, když je doslova zaskládáte mohutným nábytkem. Poohlédněte se raději po menších kouscích. Nábytkoví designeři už dnes dokáží vytvořit i drobný nábytek s velmi promyšleným úložným prostorem.

Velkou roli hraje i rozmístění nábytku. Většinu lidí napadne, že nějaký ten prostor získáte tím, že nábytek přirazíte pěkně ke stěně. Jenže tak docela pravda to není. Mnohdy tím jen zdůrazníte omezené prostory. Zkuste jednou stůl nebo pohovku  odsunnout od zdi a nechat jen tak volně v prostoru. Budete překvapeni. O tom, jak i v malém bytě zajistit soukromí i bez stavebních úprav, jsme psali zde.

Barevné ladění

Pocit vzdušnosti a prostoru docílíte i díky barvám. Například bílá symbolizuje čistotu, harmonii a jemnost. Pokud dodržíte čisté linie, jednoduché vzory a moderní design, docílíte prakticky neohraničeného prostoru, naplněného vzdušností a jasem a navíc daný interiér opticky zvětšíte a odlehčíte.

Do malých prostor se hodí i varianty hnědé až béžové barvy ve světlých odstínech. I tyto barvy mají dar pokoj opticky zvětšit a rozšířit. Rozsvítit i malé prostory pak dokáže také žlutá nebo pastelově oranžová.

Průhledné materiály

Skvělou vychytávkou do malých bytů jsou také průsvitné materiály. Transparentní nábytek nezastaví světelné paprsky ani netříští zorné pole. A i když pak máte v místnosti relativně hodně kousků nábytku, díky průsvitnému materiálu získáte hned několik pomyslných metrů čtverečních navíc.

Zrcadla

Velké divy dokáží i šikovně rozmístěná zrcadla. Vyzkoušejte například zrcadlovou stěnu. Ta může mít mnoho podob - na  jednu zeď můžete například instalovat vekou zrcadlovou stěnu, nalepit na zeď zrcadlové pásy, které budete střídat s volnou plochou stěny, nebo na vybranou zeď pověste sérii zrcadel různých velikostí a vytvořte pomocí nich nějaký obrazec.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Život na Zemi se na miliardu let zastavil. Vědci po pětadvaceti letech zjistili proč

Tech

Hackeři odhalili tajné detaily o tomto vojenském špionážním letadle

Dům a zahrada

Jedlá soda je levná surovina s úžasnými účinky. V domácnosti má široké využití

Zavřít reklamu