Jak vybavit byt, aby se vám dobře hublo

Dostupnost váhy a měření obvodu pasu dělá divy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Tipy a inspirace 
02. ledna 2019 17:53 / Pexels
  0   0
Pokud si myslíte, že nezáleží na tom, co máte kolem sebe, jestliže chcete dodržovat zdravý životní styl, pak se mýlíte. Existuje několik zásad, které byste měli určitě dodržovat a pak různá doporučení, která vašemu cíli pomohou.

Hubnutí je především o jídle a potom také o pohybu. Ale aby se obojímu u vás doma dobře dařilo, je třeba zařídit váš byt tak, abyste měli pro váš záměr zhubnout správnou motivaci. Není to tak složité, jak sami uvidíte.

Mějte váhu k dispozici

Nejen, že si pořídíte osobní váhu, ale také ji mějte na vhodném místě k dispozici. Važte se i několikrát denně. Vědci totiž prokázali, že člověku velmi pomáhá jednak záměr dosáhnout určité váhy a pak také znalost, jak vaše tělo reaguje na různé podněty. Když budete sledovat vaše váhové úbytky či naopak přírůstky, uděláte si lepší představu o tom, jestli postupujete ve svém snažení správně. Váha samozřejmě není to jediné, ale je to dobrý motivační prvek a snadnost jejího použití je naprosto zásadní. Pořiďte si klidně nějakou pěknou, moderní. Jste-li nadšenci pro chytré technologie, je celá řada vah, které můžete propojit i s vaším mobilním telefonem. Poblíž mějte i centimetr na měření obvodu pasu a boků. Někdy stačí i opasek a hned vidíme, jak na tom jsme.

Pořiďte vhodné talíře

Je opět vědecky prokázáno, že člověk dokáže významně snížit svůj kalorický příjem jen na základě zmenšení plochy používaných talířů a použitím talířů správné barvy. Zatímco u rozměrů je nám vše jasné, u barvy je věc složitější, neboť záleží na tom, aby jídlo bylo na talíři kontrastní. Servírujeme-li tmavě vyhlížející pokrm, měli bychom mít světlé talíře a obráceně. Jídelní stůl situujte nejlépe k oknu a mějte ho vždy dobře osvětlený. I to má vliv na náš stravovací režim. Více podrobností o tomto tématu najdete v článku zde.

Pořiďte sportovní vybavení

Nejen, že si pořídíte sportovní vybavení, ale pořiďte takové, které se stane součástí vašeho bytu a vy ho budete moci okamžitě použít. Velmi motivační jsou žebřiny, které slouží jak ke cvičení, tak také k protahování. Navíc v prostoru nezaberou skoro žádné místo a lze je používat i k nouzovému odložení oblečení na ramínkách v případě početnější návštěvy. Existuje ale řada dalšího vybavení, které může odpovídat vašim zájmům. Ještě jiné přizpůsobení bytu bude spočívat v tom, že si usnadníte používat to vybavení, které již máte. Dáte mu vhodné místo, uděláte pro něho poličku, držák nebo jiným vhodným způsobem sportovní vybavení zviditelníte.

Třiďte odpad

Pokoušejte se o co nejmenší produkci odpadu. Bude to mít vedlejší dopad na vaše stravování, začnete se více zamýšlet nad tím, co jíte. Budete postupně jíst zdravější věci v menším množství, protože otázky ekologie a zdravého životního stylu ve stravování jsou spolu propojené.

Bronislava Silná | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Deset miliard let stará vybuchlá supernova nám znovu ukáže svůj výbuch. Jak je to možné a kdy se to stane?

Tech

Počítačem generovaných tváří přibývá. Oči prozradí, zda se na internetu díváte na člověka nebo...

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Zavřít reklamu