Proměňte vaše skříně nebo komody v nový kousek. Stačí vyměnit úchytky

 Tipy a inspirace 
26. prosince 2018 11:52 / Šárka Sokolská
  0   0
📷
8 fotografií v galerii
Vaše komoda získá s novými úchyty zcela nový vzhled Shutterstock
Možná, že už se vám omrzela vaše skříň nebo komoda, kterou máte v domácnosti. Nemusíte však hned letět do obchodu pro novou. Zkuste malou změnu, která však nábytku dodá zcela jiný šmrnc. Vyměňte pouze úchytky.

Každá úchytka, byť malá a nenápadná, umí z nábytku udělat zajímavý a netradiční kousek. Pokud je tedy vaše komoda nebo skříň v dobrém stavu, pak stačí skutečně malá změna, a to ve formě úchytek. Nábytek tak získá zcela nový rozměr. A pro nové úchytky také nemusíte bezpodmínečně do obchodu. Klidně si je můžete doma vyrobit sami.

Do dětského pokoje

Děti milují různé postavičky nebo zvířátka. Udělejte jim tedy nové úchytky z různých plastových figurek, s nimiž si již vaše ratolesti nehrají. Můžete je přestříkat metalickou nebo jinou barvou, aby ladily s interiérem a pak je buď přilepte kvalitním lepidlem, nebo je prostě přišroubujte k dvířkám. Nábytek stejně tak dobře můžete polepit různými dekoracemi či samolepicí tapetou.

Mašle a pásky

Pokud máte doma kožený opasek, který už nenosíte, nebo je na některém místě poškozený, můžete jej použít k výrobě elegantních madel. Stačí pásek rozstříhat, konce upravit do libovolného tvaru a pak jen přišroubovat na místo. A podobně to můžete udělat i se starými nevyužitými mašlemi nebo jinými kusy látek.

Závan přírody

Máte rádi přírodní věci? Pak vyrazte na procházku a nasbírejte si tam různé kamínky nebo větvičky. Ty můžete různě nabarvit nebo nalakovat a získáte tak originální úchytky. I s kamínky si můžete pohrát a libovolně je nabarvit. Stačí je pak přilepit speciálním lepidlem a další úchytky máte na světě. Místo kamenů lze použít i mušličky. Stačí je přilepit k vhodnému šroubu a připevnit k šuplíku či na dvířka.

Vše, co je po ruce

Nové úchytky můžete mít také z různých předmětů, které už máte prakticky na vyhození. Dobře mohou posloužit staré lžičky, nepotřebné vodovodní kohoutky nebo korkové špunty od sektů nebo vína. Stačí se jenom rozhlédnout kolem sebe. A pokud máte šikovné ruce a nebojíte se velkých změn, zkuste vdechnout svému nábytku zcela nový rozměr. Patinujte jej. Návod najdete zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Sexuální násilí má nejen psychické, ale také dlouhodobé fyzické dopady

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu