Vybavte svou kancelář rostlinami, přinese vám to mnoho pozitiv. Poradíme, jaké květiny jsou vhodné

 Interier 
09. října 2018 16:05 / Šárka Sokolská
  1   0
📷
6 fotografií v galerii
Bojujte proti podzimní únavě pomocí přírody Shutterstock
Také byste si chtěli uchovat energii, kterou jste načerpali v létě? Stačí málo. Obklopte se v kanceláři rostlinami. Prospějete tak i svému zdraví a uvidíte, jak se brzy zvýší vaše produktivita v práci.

Léto je skutečně nenávratně pryč. Za chvíli spadnou ze stromů poslední zbytky listí a pak nastane období, které je ve znamení mála světla a prudkých změn. Pokud patříte k lidem, které změny počasí ovlivňují, nebo se nedokážete plně soustředit na práci, stačí se obklopit zelení. 

Zeleň, kam se podíváš

Na podzim, a zvlášť v zimě, se řada lidí cítí unaveně a ospale, bez energie. Je to nedostatkem slunečního světla. Proti přírodě nám nepomůže nic jiného než zas a jen příroda. Vyrazte na nákup a pořiďte si květiny. Zbavují stresu, přináší pocit radosti, uklidnění a harmonie, který během práce všichni potřebujeme.

Kam s nimi

Zkuste je rozmístit v blízkosti vašeho pracovního stolu, uvidíte, že práce vám půjde lépe od ruky. Nešetřete s nimi, každá rostlina má jiné kvality a v zimních měsících je potřeba velká podpora od přírody. Je dokázáno, že rostliny čistí vzduch a zvyšují jeho vlhkost, absorbují škodlivé látky, tlumí hluk, odbourávají podráždění očí i bolest hlavy.

Jaké rostliny jsou vhodné

Do větších prostor si můžete pořídit palmu nebo dracénu. Tato oblíbená pokojovka má nejenom krásný exotický vzhled, ale hlavně je zcela nenáročná, stejně tak jako břečťan. Fíkusy pomáhají čistit vzduch a jsou dobře odolné vůči škůdcům. Vyhledávané jsou i díky své rozmanitosti. Lopatkovec (Spathiphyllum) se uplatní vždy, když hledáte vhodnou rostlinu do interiéru, navíc v takovém, kde je potřeba zvlhčit vzduch. Rostlinám je potřeba ale zajistit zálivku i během vaší nepřítomnosti, nepříklad dovolené. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu