Nevyhazujte dřevěné bedýnky, vytvořte si z nich policovou stěnu

S bedýnkami můžete kouzlit podle libosti
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Tipy a inspirace 
09. října 2018 08:11 / Depositphotos
  3   0
Dřevěné bedýnky se v současnosti příliš nepoužívají nebo se vracejí prodávajícím k opětovnému použití. Když už ovšem dosluhují, často se nechávají zákazníkům, kteří by je ještě mohli využít. Možná už jich doma pár máte a čelíte častým dotazům partnera, kdy už je konečně vyhodíte.

Nechejte se tedy inspirovat naším tipem a určitě doma zabodujete. Tyto zdánlivě nevzhledné obaly totiž můžete proměnit v úchvatnou součást vašeho domu či bytu. Podívejte se tedy do sklepů, garáží a spíží. A jestli nějaké najdete, recyklujte je zajímavě a užitečně. Zapojte fantazii a vyrobte si policovou stěnu, kterou vám budou všichni závidět.

Na velikosti nezáleží

Dřevěné bedýnky nemusejí být ani stejné, roli nehraje různá velikost, forma provedení nebo barevný odstín. Vadit nemusí ani drobné vizuální vady, suky, nebo že nejsou perfektně symetrické. Pozornost si zaslouží pouze bedýnky z tenkých latěk, které by nejspíš neunesly nálož knih. Na dekorace se ale hodit budou.

Začněte s úpravou

Bedýnky pečlivě prohlédněte, aby z nich netrčely případné kovové spojovací části, hřebíky nebo větší třísky. Poté je očistěte, klidně je můžete i krátce osprchovat a důkladně vysušit. Ničemu nebude vadit, když bedýnky přebrousíte smirkovým papírem. Takto můžete odstranit i různé nápisy. Pak už je jen na vás, jestli jim ponecháte přirozený vzhled nebo je povrchově upravíte.

Je libo barva nebo lak?

Dřevěné bedýnky z obchodů mívají většinou původní odstín dřeva, tedy světlý. To se hodí, když si budete chtít jejich barvu přizpůsobit interiéru. Sladit je tak můžete s ostatním nábytkem, podlahou nebo je nabarvit podle své fantazie. Jste-li zastánci přirozenosti, můžete je třeba jen nalakovat, což vám usnadní následnou údržbu. Další tipy, jak se starat o dřevěný nábytek a doplňky, najdete také zde.  

Pověste je jako obraz

Jestli máte bedýnek více, nejprve si můžete jejich budoucí umístění rozkreslit na papír. Záleží jen na vás, jestli budou do čtverce, obdélníku nebo vytvoříte fantaskní asymetrickou kombinaci. Na zeď je můžete upevnit stejně, jako byste věšeli obraz. V potaz jen berte budoucí zátěž, tomu uzpůsobte počet úchytů. A pak už jen na vaše nové police rozestavte, co chcete a kochejte se dobře odvedenou prací.

Veronika Prášilová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Tech

Tým astrofyziků šokuje. Všechno se točí v kruhu, i vesmír, který připomíná koblihu

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Zavřít reklamu