Doplňky, které vaši ložnici dokonale rozzáří

 Tipy a inspirace 
13. listopadu 2018 18:21 / Martina Langová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Ložnice by měla být zařízená vkusně a střídmě Shutterstock
Chladné období roku je v plné parádě a přímo láká k tomu, abychom si některý víkend udělali „pyžamový den“ a strávili jej v posteli. Aby nám však bylo opravdu dobře, musí ložnice ladit našemu zraku.

Máme pro vás tipy, jak na to a kterak docílit toho, abychom se v naší zcela soukromé místnosti cítili jako v ráji. Pohodlně se usaďte, přečtěte si naše tipy a pak hned začněte konat.

Příjemné prostředí

Bezpochyby musí být ložnice místem, kde budeme nejen spát, ale trávit i něco málo z našeho volného času. Můžeme se uvelebit v posteli s oblíbenou knihou anebo se jen tak uložit a poslouchat příjemnou hudbu. V každém případě nás nesmí nic rušit a vše kolem by mělo ladit s naší náladou i rozpoložením.

S barvami to nepřehánějte

Všeobecně by barvy v ložnici měly být tlumenější. Zapomeňte na červenou nebo křiklavě žlutou. Lepší volbou je teplá mandarinková, fialová či tmavší zelená. V takovém prostoru se budeme cítit dobře, protože i barvy působí na naši psychiku. Ty křiklavější nám nedovolí odpočívat. Barvy můžete kombinovat i s bílou – dbejte na to, aby vždy protější stěny měly stejnou barvu. A pozor na vzory na stěnách. Ty nemají v ložnici co dělat.

Moderní obrazy

Pokud už po vzorech toužíte, pak je mějte jen na povlečení nebo obrazech. I zde však dbejte na to, aby působili spíše tišícím dojmem, nikoliv „divokým“. Geometrické tvary jsou nyní in hlavně na obrazech, které můžeme po ložnici rozvěsit. Často jimi bývají tvořena i známá města či památky. V případě geometrických obrazů se každopádně držte jednobarevnosti.

Vůně ložnice

Růže, jasmín nebo pelargonie – to jsou vůně, které do ložnice rozhodně patří. Chcete-li usnout, pak je vhodné sáhnout také po levanduli. Je na vás, jakou formu zvolíte. Vybrat můžete vonné tyčinky, éterické oleje v aromalampě, vonný vosk nebo svíčky. V každém případě uděláte lépe, pokud všechny tyto produkty koupíte z čistých, nechemických surovin. Například místo včelího vosku volte raději sojový a namísto klasických knotů sáhněte po lněných nebo ještě lépe dřevěných, které při hoření navíc příjemně praskají.

Pohodlné povlečení

Jde o součást ložnice, na kterou příliš nedbáme. A když už se více zajímáme o to, jaké koupíme, spíše než o materiál nám jde o barvy. Vybrat si můžete jednobarevné, květované nebo s mandalami. Takové nikdy nevyjde z módy. Dbejte však důsledně na volbu materiálu. Nejpříjemnější a pro tělo nejvhodnější je bavlna. Dnes už ji můžete sehnat i v bio kvalitě.

Skvěle odvádí pot a pečuje o náš komfort během spánku. Navíc povlečení dodává potřebnou měkkost. Velmi populární satén je lepší nevolit, působí totiž studeným dojmem a nemusí nám v něm časem být tolik příjemně. Podobně dobrou volbou jako bavlna je i krepové povlečení.

To však nemusí být každému příjemné na dotek. Navíc se většinou prodává i s příměsí umělých vláken, což pro noční odpočinek není ideální. A sáhnout můžete i po damašku, který je vhodný zvlášť na zimu. Je teplý, navíc trvanlivý a odolá opotřebení. A v poslední řadě nezapomeňte také na záclony či závěsy. Ani ty by v ložnici neměly chybět.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu