Ne každému se domů vejde pračka i sušička aneb na co se zaměřit při výběru spotřebiče dva v jednom

 Technika 
27. října 2020 12:33 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Sušička může být i součástí pračky Pixabay
O tom, že je sušička prádla skvělý pomocník, není pochyb. Jenže ne každý oplývá tak velkým bytem, aby se mu do něj vešla pračka a k tomu ještě sušička. Pak přichází možnost pořídit si pračku se sušičkou. Není to sice tak ideální jako v případě dvou samostatných spotřebičů, ale je to řešení. Poradíme, na co se v případě pořízení pračky se sušičkou zaměřit.

Kromě toho, že vám sušička usnadní práci s žehlením, ještě díky ní nebudete mít v bytě zbytečně vlhko kvůli mokrému prádlu, které sušíte na sušáku. Snížíte tak riziko vzniku plísní. Kombinovaná pračka se sušičkou obsahuje většinu speciálních pracích programů jako běžná pračka, jen v případě sušičky je třeba počítat s méně pestrou nabídkou funkcí, než je tomu u samostatného zařízení.

Za hlavní nevýhodu spotřebiče dva v jednom se v případě pračky se sušičkou považuje fakt, že když perete, můžete do  bubnu vložit více prádla, než když zapnete funkci sušičky. Na druhou stranu to zase není nepřekonatelný problém. Mnohdy ani všechno prádlo do sušičky nesmí, takže tento handicap možná ani nebudete ve skutečnosti řešit. A když jo, rozdělíte prádlo určené k sušení na dvě várky. Přesto je při nákupu kombinované pračky se sušičkou důležité dávat pozor na několik věcí:

  • Zjistěte, jak velký prostor můžete kombinovanému spotřebiči věnovat. Do menších koupelen volte úzkou variantu (slim) s hloubkou do 50 cm. Do prostornější koupelny můžete zvolit větší spotřebič.
  • Nezapomeňte na dostatečný úhel pro otevírání dvířek a dostatek místa pro pohodlné plnění pračky.
  • Dopředu si ujasněte, jaké funkce jsou pro vás zásadní, ne všechny pračky disponují stejnými. Například parní programy zanechají prádlo nadýchané a voňavé.
  • Pokud často perete bundy, svetry a jiné větší kusy oblečení, vybírejte pračku se sušičkou s vyšším počtem otáček.

Standardní pračky se sušičkou

Za standardní pračku se sušičkou lze považovat spotřebič, jehož hloubka je nad 50 cm a má boční plnění. Tento spotřebič se hodí do rodin s dětmi. Pak už jen stačí zvolit vhodnou kapacitu bubnu a vybrat takovou pračku, která má vámi požadované funkce. Musíte ale u těchto modelů počítat s vyšší spotřebou energie.

Úzké pračky se sušičkou

Výhodou úzkých praček se sušičkou je jejich hloubka do 50 cm, takže se vejdou i do menších koupelen. Tyto typy jsou vhodné zejména pro jednotlivce a páry, spotřebují navíc méně vody a elektrické energie. Na druhou stranu je třeba počítat s menší kapacitou bubnu a tím, že není tak velký výběr modelů.

Parní pračky se sušičkou

K dostání jsou také parní pračky se sušičkou, které dokáží běžné prádlo i jemné tkaniny vyprat šetrně, umí prádlo osvěžit a zbavit nežádoucích pachů. Obecně jsou tyto spotřebiče vhodné pro citlivější jedince a velmi malé děti. Vzhledem k tomu, že vysoká teplota páry dokáže vnitřek bubnu zahřát rychleji než voda, jsou parní pračky energeticky úsporným řešením. Navíc pára zvládne spolehlivě odstranit bakterie a alergeny, které se v prádle nacházejí. Parní pračky se sušičkou lze koupit jak ve standardní, tak v užší verzi. Nevýhodou je, že tyto pračky nenabízejí tolik programů, navíc prací cykly mohou trvat o něco déle. Také si tyto pračky nedokáží poradit se všemi typy skvrn. Na co si dát pozor, pokud si pořizujete samostatnou sušičku, jsme psali zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu