Doma jako na dovolené. Dejte Vašemu domovu osobitý styl.

 Interier 
03. května 2017 17:34 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vzpomeňte si na letní dovolenou a vpusťte do svého bytu námořnický styl.  Shutterstock
Námořnický styl nikdy neomrzí, perfektně se kombinuje se stávajícími prvky interiéru a jeho obměna je jednoduchá.

Útulné bydlení je jednou z nezbytností života moderní střední třídy. Pracovní osmihodinovka sedmkrát v týdnu unaví a pokud každodenně zakoušíte stres, je harmonický domov životně důležitou součástí.

Takový námořnický pokoj Vám jistě nedá zapomenout na příjemnou dovolenou u moře a tím navodí tu správnou harmonii Vašemu domovu.

K námořnickému stylu patří pokud možno přírodní dřevo

Modrobílé variace slaďte pokud možno s přírodním dřevem. Kuchyni tak dobře doplníte barem z masivu, do ložnice pořiďte bílý nábytek a nad postel nebesa ve tvaru lodních plachet. Toužíte po trvalejší a znatelnější změně? Námořnické proužky nebo i čistě modrou barvou použijte na stěny, nebo si v této kombinaci najděte i nábytek. 

Ani obývací pokoj v navy stylu neztratí nic ze svého kouzla. Vhodným řešením je prkenná podlaha z pravého dřeva. Použijte i vinylovou či laminátovou podlahu v příslušném vzoru, krásně vypadá i teak, používaný na lodní paluby.  Nábytek pořiďte krémový, bílý, nebo s patinou. Vymalujte také modrobílými, ale svislými proužky, nejlépe vodovou pigmentovou barvou.

V ložnici se uplatní hezké a zajímavé povlečení, přehoz přes postel a polštářky. Ty užijete i na pohovce v obýváku. 

I koupelna v námořnickém stylu bude skvělá, a to nemusíte mít ani všude rozházené mušle, abyste takového vzhledu docílili. Závan mořského ovzduší do tohoto prostoru nejlépe přivedete díky barvám. Modrá a bílá, barva oblohy a moře. Téma naznačte dále už jen například reprodukcí s racky na stěně místnosti. Ačkoli je modrá barva považována za barvu studenou, její sytější odstíny mohou docela dobře vytvořit v koupelně, ale i jinde velmi příznivou atmosféru. Důmyslným kouskem, který vám v koupelně pomůže zakrýt staré a okoukané obkladačky, je dřevěné obložení.  Nižší části stěn ukryjete pod obloženísystémem pero – drážka. Nemusíte si dávat práci s odstraňováním obkladaček, protože  je velmi snadno přikryjete. Takovouto kamufláž dokonale skryjete pod široký dřevěný lem podél celého horního okraje obkladů. Celou práci tak elegantně zakončíte a navíc nenápadně ukryjete hrany dlaždic.

Typické prvky a dekorace námořnického stylu:

  • Bílá, modrá a červená barva v pruzích, v malé míře i kostka či květinové motivy
  • Kotvy, záchranné kruhy, modely lodí, plachetnice, voda, písek
  • Námořnické koše, lana, lodní kufry, sítě, trojzubec, pádla, oblázky
  • Mořští koníci, kompasy, režné závěsy, mapy, dalekohledy, kormidla, mušle
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Skutečně teplé mléko pomáhá lépe usnout, nebo jde jen o mýtus?

Tech

Pentagon má oficiální UFO tým. Svět je z toho ale zklamaný

Zavřít reklamu