Víte, jak správně pověsit zrcadlo na zeď?

 Interier 
04. dubna 2017 06:18 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Pokud si chcete doma pověsit zrcadlo, je třeba vědět, jak na to. Shutterstock
Zrcadla jsou v dnešních domácnostech běžnou výbavou, visí nejen v koupelnách, ale třeba i v předsíni, šatně nebo pokojích. Někdo dává přednost samostatně stojícím zrcadlům, někomu se více líbí závěsná. Pokud patříte do druhé skupiny, poradíme, jak zrcadlo správně pověsit!

Zrcadla jsou v domácnostech velmi oblíbená. Jsou nejen praktická, ale ještě dokáží pokoj opticky zvětšit. Obvykle jsou opatřena speciálním povlakem, který snižuje riziko zranění v případě rozbití skla.

Zrcadlo umístěte vždy do výšky očí podle nejvyššího člena rodiny tak, aby při pohledu do koupelnového zrcadla viděl celou hlavu. Před připevněním zrcadla do zdi se ujistěte, že v místě vrtání nejsou žádné trubky ani elektrické kabely. Pro upevnění zrcadla na více místech použijte vodováhu. Těžká velká zrcadla do koupelny, která mají více než 20 kg, zavěste do zdi na kotvy.

Nezbytné je zrcadlo v koupelně. Myslete na to, že je ho třeba dostatečně osvětlit, pokud možno v celé jeho šířce. Při vrtání do obkladů přelepte zakrývací páskou místo pro vrtání a na pásce si udělejte značku pro otvor. Lepící páska zabrání sklouznutí vrtáku. Další případné otvory vyznačte pomocí vodováhy nebo odměřením správné vzdálenosti od spáry.

Při vrtání do obkladu nepoužívejte příklep.Otvor do spáry musí být hluboký tak, abyste hmoždinku zasunuli až za obklad. Jinak by při utahování vrutu mohl obklad prasknout.

Zrcadlo bez rámu můžete na zeď také nalepit. Musíte ale v tomto případě počítat s tím, že bude na stěně držet tak pevně, že jen nebudete moci jen tak vyměnit. Tato nevýhoda se ukáže hlavně ve chvíli, kdy se třeba přilepené zrcadlo poškodí.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Tech

Budoucí tanky české armády: Leopard 2A7 má být především neprůstřelný

Zavřít reklamu