Krásná a přitom levná jarní dekorace

 Interier 
16. dubna 2017 19:14 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Než začnete květiny aranžovat do vázy, seřízněte jim na šikmo stonky asi o centimetr a do vody přidejte výživu pro řezané květiny. Shutterstock
Konečně je tady jaro a s ním i spousta pestrobarevných voňavých květin, kterými se můžeme kochat nejen venku na záhoně, ale můžeme si s nimi oživit i interiér. Přestože jsou jarní květiny krásné samy o sobě, někdy jejich krásu můžeme podtrhnout správně zvolenou vázou, nebo správným aranžmá.

Byli jste na návštěvě a nadchla vás na stole váza s květinami? Chcete mít taky tak rozkvetlý stůl? Není problém. 

Ozdoby, které nic nestojí

Velká kytice tulipánů vypadá ve váze krásně sama o sobě. Vzhledem k ceně si ji ale jednou bude kupovat každé dva týdny jen málokdo. Ale krásnou květinovou dekoraci si dokážete vytvořit sami za mnohem méně peněz. Stačí vyrazit na vycházku a dobře se dívat kolem sebe.

Řezané rostliny se ideálně kombinují například s větvičkami jívy, zlatice nebo smuteční vrby, kterým doma v teple brzo vyraší zelené lístky. Pak stačí svázat třeba jen pět narcisů se zelenými proutky a kytici máte na světě. 

Macešky do malých váz

Violky, populární barevné květiny, se u nás objevují v celé řadě druhů. Z volné přírody známe typické fialové (ano, řeč je o fialkách) jenž jsou prvotním signálem jara. V zahrádkách se o něco později ale objevují macešky – příbuzné fialek, které si svou pestrou škálou podmaní srdce každého. Krátké stonky se hodí hlavně jako menší dekorace do nádob s malým objemem. Lze je rovnou také pěstovat jako hrnkové. 

Mnoho druhů narcisů

Mezi symboly jara patří nezaměnitelná žlutá barva narcisů. Koho by ovšem nudila má možnost sáhnout po některém z mnoha dalších druhů. Liší se nejen barevností, ale také tvarem korunky i okvětních lístků. Narazit ale můžete i na plnokvěté narcisy, případně šlechtěné hybridy, které narcis, jak jej známe, kolikrát ani nepřipomínají.

Hyacinty

Ať už se rozhodnete pro možnost cibule v hrnku nebo řezané květiny, pak vězte, že nic výraznějšího a spanilejšího, než hyacint neexistuje. Proto do kytice volte další součásti velmi citlivě a tak, aby hlavní prvek vynikl.
Později, než zmíněné druhy, vykvétají kosatce a pivoňky. Ty už pomalu začínají dětem symbolizovat blížící se konec školního roku. S brzkým příchodem jara se však dá letos očekávat, že stejně tak i tyto dvě překrásné květiny rozzáří zahrádky a vázy o něco dříve, než bývá zvykem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Miliardářka Rihanna vydělá o Vánocích další miliony. Opět to ale nebude za muziku

Styl

Pokud máte často červené tváře, může to mít patogenní příčinu

Dům a zahrada

Vyrobte si jednoduchý svícen proti chmurám a stresu

Zavřít reklamu