Jak zařídit kuchyň podle feng shui?

 Interier 
25. dubna 2017 06:26 / Marie Popelková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Zásady feng shui lze uplatnit i v kuchyni. Podle Číňanů jde o místnost spojenou s blahobytem a se zdravím! Shutterstock
Podle východní filozofie feng shui lze vytvořit nejen zahradu, ale i interiér, kuchyň nevyjímaje. Ta je přitom velmi důležitá, protože podle tohoto východního učení je právě kuchyň spojována se zdravím a blahobytem!

Kuchyň je srdcem domácnosti pro všechny na světě. Číňané význam této místnosti rozhodně nepodceňují a už od pradávna věří, že pokud není něco v kuchyni v harmonii, má to velmi výrazný vliv, a bohužel negativní, na celou rodinu.

Feng shui v kuchyni. Čeho se vyvarovat?

Špinavá kuchyň

Přeplněná a špinavá kuchyň narušuje podle feng shui kvalitu a výživové hodnoty vašich jídel. Kvůli špatné stravě pak máte horší schopnost pracovat a tím i dobře vydělávat.

Přeplněná spižírna či lednice

Jestli se domníváte, že hory jídla jsou známkou bohatství, jste na velkém omylu. Podle Číňanů ještě žádné rodině přebytek jídla v lednici nebo spižírně štěstí nepřineslo. Věří totiž, že staré, nečerstvé jídlo má starou a zatuchlou energii. A nejde prý jen o datum spotřeby na obalu.

Nezdravé potraviny

Na nezdravé potraviny by se lidé měli dívat jako na hromadu odpadků, která jen ucpává vaše tělo. V kuchyni dejte přednost zdravým a přírodním potravinám, mějte vždy po ruce hlavně čerstvé ovoce a zeleninu.

Co je srdcem kuchyně?

Podle feng shui je jedním z nejdůležitějších prvků kuchyně sporák! Budete se divit, co všechno podle starých Číňanů může takový sporák ovlivnit!

  • Pokud není v dobrém stavu, naznačuje potíže ve finanční oblasti. Pokud se vám tedy sporák nebo jeho některá část rozbije, neprodleně to nechte opravit.
  • Máte doma sporák, ale prakticky ho vůbec nepoužíváte? Chyba! Naznačuje to totiž nevyužité zdroje nebo přehlížené příležitosti. Pokud nemáte ve zvyku sporák používat, vařte si na něm alespoň vodu na čaj. Čas od času by se také místo neustálého používání mikrovlnky měla využít i trouba.
  • Velkou roli prý hraje také pozice, jakou u sporáku při vaření zaujímáte. Pokud stojíte při vaření čelem ke zdi, jsou vaše záda nechráněná a jste tak oslabení. Východní filozofové proto v takovém případě doporučují například na zeď pověsit zrcadlo, abyste při vaření viděli, co se děje za vámi.
  • Nepodceňte ani polohu sporáku vůči dřezu. Oheň a voda spolu navzájem bojují, proto není dobré mít dřez naproti sporáku a není vhodné ani postavit sporák hned těsně vedle dřezu. Pokud už takto máte spotřebiče rozmístěné, můžete negativní energii eliminovat tím, že mezi sporák a dřez dáte něco zeleného. Pokud jsou spotřebiče naproti sobě, dejte mezi ně třeba zelený kobereček, pokud jsou vedle sebe, oddělte je například zelenou rostlinou.
  • Sporák je symbolem bohatství, tudíž je důležité udržovat silnou energii ohně. Dřevo živí oheň, proto je dobré umístit v blízkosti sporáku rostliny. Čerstvé květiny přinášejí do kuchyně povznášející energii. Doporučuje se umístit mísu s ovocem, vázu s květinami nebo živou rostlinu na kuchyňský stůl, okenní římsu nebo kamkoliv, kde to bude možné. Pozor ale na suché rostliny, ty podle feng shui žádnou energii nemají. Pokud třeba kvůli nedostatku světla nemůžete mít v kuchyni živé květiny, můžete použít umělé, ale výsledek nebude zdaleka tak silný.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Proč stárnou muži pomaleji? Rozdíl mezi ženskou a mužskou pokožkou je obrovský

Tech

3D tiskárny kovů jsou technologií, která vylepší vesmírné cestování

Zavřít reklamu