Sháníte levný nábytek? Zkuste si ho vyrobit z papíru
Pro koho je vhodný papír?
Kouzlo papírového nábytku ocení kdokoliv, ale zpravidla to bývají zejména studenti či mladí lidé, kteří si zakládají svou první domácnost – často společné studentské bydlení. Hodnota papírového nábytku je také důležitá pro ekologicky i ekonomicky smýšlející lidi, pro které je cenné recyklovatelné využití kartonových celků, čistá přírodnost a celková úspora materiálu oproti nábytku klasickému.
Z papíru vyrobíte téměř cokoliv
Z papíru lze vyrobit takřka cokoliv, jak jsme psali například zde. Nábytek z papíru ale nevyužijete v koupelně a v kuchyni na místech, která jsou vystavena vodě. Krásné jsou sety pro děti, poličky, nejrůznější designové stojany, úložné regály, ale výjimkou nejsou ani postele či skříňky. Často se papírový nábytek vyrábí i na zakázku, tedy přesně podle našich představ a přání.
Výhody papírového nábytku
• Nízká váha – oceníte ji při manipulaci v bytě a také při stěhování. Jednotlivé kusy nábytku složíme, naložíme a odvezeme. Žádná složitá demontáž, žádné šrouby, jednoduché, rychlé, stoleček do jedné ruky, postel do druhé – báječné nejen pro studenty.
• Originální design – zejména mladí lidé ocení originalitu a neokoukanost papírového nábytku.
• Ochrana přírody – papírový nábytek bývá nejčastěji vyráběn z nebělených kartonových desek, tedy z čistě přírodních a stoprocentně recyklovatelných surovin.
• Snadná montáž – nemusíte dumat nad sadami vrutů, šroubů a matic. Papírový nábytek se většinou skládá jednoduše a po zapadnutí několika dílků do sebe máme hotovo.
• Cena – pokud nebudeme vybírat v designových kouscích či si přát nějaké speciality na míru, dá se domácnost vybavit papírovým nábytkem za velice slušné peníze. Tam, kde dřevěný nábytek přijde na desetitisíce, se budete pohybovat v tisícikorunách.
Nevýhody nábytku z papíru
• Pozor na děti - papírový nábytek nabízí krásné kousky i pro děti, které jsou navíc bez ostrých rohů. Nábytek ale nevydrží tolik, co nábytek z kovu nebo ze dřeva, což je potřeba dětem vysvětlit.
• Údržba – zapomeňte na tekuté přípravky, stačí prachovka a otírání suchým hadříkem.
• Zacházení – výrobci udávají životnost papírového nábytku nejméně deset let, ale neopatrností ji můžete snížit. Pozor na vylité skleničky, přílišné zatížení nábytku nebo na houpání na židlích.