خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jakou sedačku vybrat do malého bytu

Sedačka by neměla chybět ani v malinkém obýváku
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Interier 
01. ledna 2018 11:42 / Shutterstock
  1   0
Ne každý má velký byt či dům a musí tak při zařizování interiéru řešit doslova každý centimetr. Naštěstí už v dnešní době designeři na malé byty velmi myslí a na trhu je tak k dostání řada nábytku určena speciálně pro malé byty.

Nábytkové kousky do malých bytů jsou obvykle promyšleny do posledního detailu, přitom jsou krásné a neztrácejí ani na komfortu. Příkladem mohou být postele, které se ve složeném stavu tváří jako moderní obývací stěny a večer se promění v pohodlné manželské lože.

Sedačka je důležitá

I tak ale občas není snadné miniaturní obývák zařídit podle představ. Problematická bývá obzvláště sedací část. Ve velkém obchodě se sedací souprava tváří malá, ovšem v malém bytě doslova naroste do obřích rozměrů. Pohovka je přitom středobodem obýváku. Slouží k mnoha účelům - lidé na sedačce sedí, leží, jedí, učí se, čtou knihy, relaxují, spí nebo jen tak lenoší. Proto by sedačka ani v malém bytečku neměla chybět.

Někteří výrobci nabízejí opravdu miniaturní sedačky. Neřiďte se ale jen rozměry. I malá pohovka musí být pohodlná a příjemná. Zajímavým a chytrým řešením jsou takzvané dvojsedáky. Možná i vy budete překvapeni jejich komfortem. O dalších chytrých řešeních při zařizování malého obýváku jsme psali zde.

Výhody dvojsedáků

Obrovskou výhodou dvojsedáků je to, že šetří místo a také to, že vypadají skvěle nejen ve studentském pokoji, ale i v decentním a elegantně zařízeném obýváku. Na výběr je totiž celá řada typů, takže si vybere opravdu každý.

A nenechte se zmást, ani jejich menší rozměr jim neubírá na pohodlnosti. Stačí, když se před koupí zaměříte na polstrování a vyberete přesně podle svých představ a nároků.

Pohodlné sezení pro tři

Dvojsedák je už podle názvu určený pro dvě osoby, vejdete se na něj ale klidně i tři. Pokud ale počítáte s tím, že na svém dvojsedáku budete sedět ve třech, je dobré na to pamatovat už při výběru sedacího nábytku. Poohlédněte se po takovém, který má sedací část vytvořenou z jednoho kusu. Právě takový typ totiž zajistí pohodlné sezení i třem lidem.

Pokud si pořídíte dvojsedák se dvěma polštáři, člověk sedící uprostřed bude neustále zapadat mezi polštáře a moc pohodlí si tak neužije.

Pokud žijete v bytě s dětmi nebo domácími mazlíčky, můžete v souvislosti s potahem zvolit speciální textilii s technologií snadného čištění mýdlovým roztokem. V případě přítomnosti čtyřnohých mazlíčků nejsou nejlepší látky s příliš hrubou strukturou - svými drápky takovýto materiál snadno zničí. Pokud sedačku často využíváte, může se na ní čas od času objevit i nějaká ta skvrna. O tom, jak s fleky na sedačce zatočit, jsme psali zde.

📷
4
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Korálkové závěsy se opět vracejí!
Chcete své zdi či nábytek ozvláštnit zajímavým dekorem? Pusťte se do toho!
Napadli vaše květiny škůdci? Víme, jak je zlikvidovat!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Kluka nebo holku? Recept je překvapivě jednoduchý

Tech

Na cestě k Marsu by člověk dostal extrémní množství radiace. Vědci zjistili, kolik

Dům a zahrada

Chystáte se běhat se psem? Tohle rozhodně nepodceňujte