Hliníkové radiátory jsou praktické, moderní a vydrží

 Interier 
27. září 2017 13:03 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Hliníkový radiátor s moderním nadčasovým designem. Shutterstock
V současné době se na topení klade větší důraz po funkční a estetické stránce. Je žádána nejvyšší kvalita, schopná zajistit pohodlí, úsporu energie a ohled k životnímu prostředí. Hliníkové radiátory jsou dost populární, protože dobře vedou teplo.

Hliník se používá teprve posledních sto let. Současné technologie dovedou vymodelovat z hliníku ladné, harmonické a funkční tvary.

Mají mnohem delší životnost. Nepodléhají korozi. A to hlavní, co asi u radiátorů  - otopných těles - hledáme. Hliník má perfektní tepelnou vodivost. Takže při stejných rozměrech má mnohem větší výkon. Udává se dokonce, že hliníkové radiátory topí již při teplotách + 45 °C / 35 °C. To znamená poměrně zajímavé úspory tepla. U tepelných čerpadel – výrazně zvyšují výkon tepelných čerpadel a topný faktor. Stejně tak zvyšují využitelnost solárního vytápění. Vyrábějí se v několika tvarech. Je z čeho vybírat. Ty nejtenčí mají tloušťku jen 70 mm. 


 
Taktéž může mít několik výšek, dle výšek parapetů. Skládají se na přání, z jednotlivých článků. Pokud uvažujete o rekonstrukci otopného systému, měli by jste uvážit i hliníková topná tělesa. 

Proč hliník?

Technicky je hliník vynikající vodič tepla. Má termální vodivost 3× větší než železo a neobyčejnou odolnost vůči tlaku. Je ideální pro tepelné soustavy vytápění i chlazení.
Hliníkové radiátory předávají teplo již při nízkých teplotních spádech a to s velkou rychlostí a efektivitou. Těchto vlastností se stále více využívá k šetření energií.
Nízkoteplotní instalace s kondenzačními kotli, s tepelnými čerpadly nebo se solárními panely se budou doplňovat hliníkovými radiátory.

Vysoký výkon a malá spotřeba

Dokonalý přenos tepla již při nízkých teplotách otopného média zaručuje snížení provozních nákladů, teplo je příjemné a pohodové

Životnost

Během provozu si radiátory zachovávají stálou kvalitu vnějšího i vnitřního povrchu, rychlost koroze je hluboko pod hranicí normy, radiátory mají životnost stavby (50 a více let)

Velká variabilita připojení

Mnoho variant bočního připojení. Spodní připojení je k dispozici ve třech variantách a může být v kterékoliv části radiátoru 

Tlak

Vydrží vysoký provozní tlak otopné soustavy až 1,6 Mpa

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu