Myslete ekologicky a zužitkujte vodu z vířivky do poslední kapky

 Exterier 
05. července 2021 13:43 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vylít jen tak vodu z vířivky by bylo krajně nešetrné Depositphotos
S nafukovacími vířivkami se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Jsou totiž cenově dostupné, a tak jsou čím dál častěji součástí domů. Někdo si vířivku dá na zahradu, další třeba na terasu. Pokud ale pěstujete rostliny, byla by škoda vodu z vířivky jen tak vylít do kanálu. Dá se totiž využít k zalévání.

Oproti akrylátovým vířivkám mají ty nafukovací jednu velkou výhodu - jsou mobilní a nevyžadují žádnou stavební připravenost. Úplně vám postačí k jejich instalaci jakákoliv rovina, elektrická zásuvka a za pár minut se už můžete vesele koupat.

Jsou lidé, kteří by si rádi vířivku na zahradě dopřáli, ale vadí jim, že voda, které je čím dál větší nedostatek, pak přichází nazmar. Pro milovníky přírody máme dobrou zprávu. Vodu z vířivky lze ještě zužitkovat, třeba k zalévání zahrady. Nepřijde tak ani kapka nazmar.

Vylít vodu jen tak je škoda

Vodu z vířivky je třeba čas od času měnit. I do menší vířivky pro dva dospělé a jedno dítě se vejde asi 650 litrů vody a vylít ji jen tak by byla škoda. Léta jsou totiž čím dál sušší, na mnoha místech republiky kvůli suchu často platí zákaz zalévání zahrad. Vyplatí se proto myslet ekologicky a vodu z vířivky využít ke kropení zahrádky. Jde to i v případě, že pro čištění vody používáte chemii na bázi chlóru.

Zbavte vodu zbytkového chlóru

Pokud používáte chlórovou chemii, je nutné z vody dostat veškeré zbytky této chemikálie. Není pro to třeba dělat nic speciálního, stačí nedávat pár dní tabletu do vody, zbytky chlóru se odpaří a voda je vhodná k zalévání. Minimálně takto nechejte vodu odpočinout tři dny, lépe však týden. V případě kyslíkových tablet stačí vyčkat tři dny bez tablet a voda je připravená k zalévání rostlin.

Vodu pro jistotu otestujte

Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, otestujte vodu a ujistěte se, že má nulový obsah chlóru. Pokud není na nule, můžete přidat do vody ještě malé množství peroxidu vodíku, abyste dosáhli nulové hladiny. Voda by měla být neutrální, tedy ani kyselá, ani zásaditá. Pak s ní lze bez obav zalévat rostliny i trávník.

Použijte čerpadlo

Abyste nemuseli čekat, než stovky litrů z vířivky spotřebujete, jednoduše si pořiďte menší ponorné čerpadlo a vodu z vířivky během několika minut přečerpejte do prázdných sudů či jiných nádob na dešťovou vodu. Vířivku pak umyjte a napusťte do ní novou vodu. Při další výměně vody celý postup zopakujte. O tom, jak vybrat vhodnou vířivku, jsme psali zde.

Zdroj info: www.anscraft.cz, www.homeguides.sfgate.com.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jak řešit trable s oblečením. Zaseklý zip opraví vazelína, trčící kostici běžná náplast

Zavřít reklamu